Ślubowanie i pasowanie nowych członków MDP

w Żelisławicach

 

 ślubowanie 1

     Osiągnięcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zwróciły uwagę szerszej grupy młodych uczniów, wielu z nich pragnęło przyłączyć się do młodych strażaków. Po wstępnej rekrutacji został utworzony nowy zastęp młodych strażaków. Okres próbny poświęcony był różnego rodzaju szkoleniom i musztrom, po którym przyszedł czas na złożenie ślubowania.

   2 marca 2019r. na zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie 14 młodych strażaków na członków MDP. Na uroczystość zostali zaproszeni m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz P. Zdzisław Banaś, Wiceburmistrz P. Damian Dawczyński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego P. Jan Mucha, Radna Rady Miasta P. Alicja Bieniek, Dyrektor ZSP w Żelisławicach P. Ewa Stelmach oraz rodzice nowo wstępujących w szeregi młodych strażaków.

   Członkowie MDP złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar OSP w Żelisławicach. Aktu pasowania na strażaka dokonał Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, a jednocześnie Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz dh Zdzisław Banaś. Po pasowaniu młodym druhom zostały wręczone przez opiekuna drużyny st. kpt. Andrzeja Machurę legitymacje członkowskie.

   Po ceremonii Ślubowania i Pasowania Uchwałą Nr 1/2019 Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Siewierzu z dnia 2 stycznia 2019r. Złotą Odznaką MDP wyróżnieni zostali:

dh Krystian Las

dh Magdalena Borówka

   Srebrną Odznaką MDP:

dh Michalina Grzanka

dh Julia Machura

dh Marcel Haładus

dh Nikola Pęczek

dh Wiktoria Dobrowolska

dh Dawid Kowalczyk

dh Patrycja Poznańska

   Brązową Odznaką MDP:

dh Łukasz Gibałka

dh Adam Gnacik

dh Jakub Stawicki

dh Kevin Machura

dh Kaja Kułach

dh Przemysław Merta

   Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przygotowany przy udziale rodziców oraz dokonanie wpisów w kronice MDP.

Obecnie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy 25 członków.

Małgorzata Szczotarska

 

IMG 20190302 170848

 

IMG 20190302 171324

 

IMG 20190302 172011