Próbna ewakuacja

 

        15 października 2019 roku w ZSP w Żelisławicach odbył się próbny alarm ewakuacyjny pod okiem inspektor do spraw BHP pani Agnieszki Łaszczycy. Celem ćwiczenia było sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji, które obejmowało praktyczną ewakuację z zagrożonego budynku. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi.

        Akcja została sprawnie przeprowadzona, a czas w którym wszyscy opuścili budynek szkoły wynosił 2 minuty 22 sekundy.

                                                                               Przemysław Merta, uczeń klasy VIII

 

 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

 

 Dzień Edukacji Narodowej 2019 1    Dzień Edukacji Narodowej 2019 2

 

11 października 2019 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, prowadzona przez uczniów klasy VIII – Przemysława Mertę i Bartosza Kaczmarczyka.

 

         Podczas uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Radna Rady Miejskiej w Siewierzu i Sołtys Sołectwa Żelisławice P. Alicja Bieniek, Sołtys Sołectwa Leśniaki P. Zofia Machura, Radna Rady Miejskiej w Siewierzu P. Urszula Wilczek, ks. Proboszcz Marek Majchrzak, Przewodnicząca Rady Rodziców P. Małgorzata Sikora, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców P. Małgorzata Sikora, rodzice, przyjaciele szkoły oraz pracownicy szkoły, grono pedagogiczne, dyrektor szkoły, uczniowie, najstarsza grupa przedszkolaków.

 

W tym dniu uczniowie klasy trzeciej i szóstej szkoły podstawowej, galowo ubrani, zaprezentowali przygotowanie pod kierunkiem P. Anny Pastwy i P Aleksandry Buły występy recytatorskie i taneczne. Występujący nawiązali do początków święta, w krzywym zwierciadle ukazali rzeczywistość szkolną oraz złożyli w imieniu całej społeczności uczniowskiej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. Zebranych w sali gimnastycznej zachwyciły występy szkolnego chóru i solistów prowadzonych przez P. Małgorzatę Ziaję. Na zakończenie głos zabrała Dyrektor Szkoły P. Ewa Stelmach, która podziękowała wszystkim swoim pracownikom, pogratulowała nagrodzonym pedagogom i pracownikom obsługi i administracji oraz życzyła uczniom i rodzicom wielu sukcesów w dziedzinie edukacji.

 

Oprac. Aleksandra Buła

 Dzień Edukacji Narodowej 2019 3   Dzień Edukacji Narodowej 2019 4

 

Dzień Edukacji Narodowej 2019 5    Dzień Edukacji Narodowej 2019 6

 fot. Beata Sarnecka

 

 

Jurajska Jesień 

 

Rajd jesienny bpo jurze 2019 1 

 

 

W dniu 28.09.2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w jubileuszowym 50. Rajdzie Pieszych ,,Jurajska Jesień” organizowanym przez PTTK-Zawiercie. Trasa naszego rajdu wiodła przez malownicze okolice Rodalii – Świnioczuszkę – Żelasko – Ryczów. W rajdzie wzięło udział 25 uczniów, towarzyszyły nam również 4 mamy. Rajd zorganizowała p. Agnieszka Mostowska, opiekunką była p. Elżbieta Rucińska.

Agnieszka Mostowska

 

Rajd po jurze 2019 2                      Rajd po jurze 2019 3

 

Słodka środa ;)

 

9 października 2019r. W ZSP w Żelisławicach odbyła się już trzecia z kolei słodka środa. Wydarzenie to okazało się ogromnym sukcesem ponieważ wszystko co zostało przygotowane, sprzedano. Słodkie środy Samorząd Uczniowski zaplanował jako działanie cykliczne.

Przemysław Merta, Uczeń klasy VIII SP

 

 

 20191001 105441  7890634.3

 

1 października 2019r. uczniowie klas VII i VIII z ZSP w Żelisławicach po trzech lekcjach wybrali się z wychowawcami i nauczycielem bibliotekarzem do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu na film pt. „Piłsudski”. Historyczny film miał na celu przybliżenie młodym odbiorcom Józefa Piłsudskiego oraz burzliwy okres prób odzyskania przez Polskę niepodległości. Po filmie uczniowie szczęśliwie wrócili do szkoły na lekcje.

Przemysław Merta, uczeń klasy VIII SP