XI POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO- POŻARNICZE

OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

 

XI Powiatowe Zawody Strażackie 1

 

XI Powiatowe Zawody strażackie 2

 

Uczniowie naszej szkoły będący członkami MDP OSP w Żelisławicach, jako zwycięzcy Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych, reprezentowali Gminę Siewierz podczas XI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu będzińskiego. Zawody odbyły się 15 września na stadionie Klubu Sportowego „Orzeł” w Bobrownikach. Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, oceny stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży, wyłonienie najlepszych drużyn oraz przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Będzinie.

Zawody MDP zostały rozegrane zgodnie z regulaminem na podstawie międzynarodowego regulaminu CTiF w konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami. Na wynik końcowy składa się czas wykonania zadania oraz poprawność wykonywania poszczególnych czynności.

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie MDP dziewczęta przedstawia się następująco:

1 miejsce MDP Żelisławice z wynikiem łącznym 958,45 pkt

2 miejsce MDP Dobieszowice   z wynikiem łącznym 915,20 pkt

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie MDP chłopcy przedstawia się następująco:

1 miejsce MDP Dziewki  z wynikiem łącznym 975,60 pkt

2 miejsce MDP Żelisławice z wynikiem łącznym 970,30 pkt

3 miejsce MDP Dobieszowice  z wynikiem łącznym 967,40 pkt

4 miejsce MDP Wojkowice Kościelne   z wynikiem łącznym 920,60 pkt

5 miejsce MDP Dąbie z wynikiem łącznym 906,10 pkt

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali pucharami, dyplomami oraz indywidualnie okolicznościowymi medalami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i upominkami w postaci sprzętu elektronicznego ufundowanego przez Zarząd Powiatowy Z OSP RP w Będzinie.

Bardzo cieszymy się z naszych sukcesów, będzie to mobilizowało nas do dalszej owocnej pracy na rzecz MDP .

Opracowała: Jolanta Machura

 

 

 

Nowy rok szkolny - nowe wyzwania dla MDP

 

IMG 20190828 184511  IMG 20190906 183840

 

IMG 20190906 183840   IMG 20190906 183713

 

Zbiórki w roku szkolnym2019/2020 rozpoczęły się już pod koniec sierpnia.

Bardzo cieszymy się ,że wielu absolwentów naszej szkoły –członków MDP pozostało nadal w drużynie. Pierwsze spotkanie poświęciliśmy na   integrację drużyny w czasie którego dzieliliśmy się wrażeniami z obozu szkoleniowo-wypoczynkowego w Łebie. Miło wspominaliśmy obozowe przygody. Omówiliśmy dotychczasowe działania oraz snuliśmy plany na najbliższy rok. Następnie dh. Julia Machura, która na obozie zdobyła uprawnienia instruktora przeprowadziła pod czujnym okiem opiekunów musztrę. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko .

Kolejne zbiórki przeznaczone były na przygotowania do zbliżających się Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Doskonaliliśmy nasze umiejętności w ćwiczeniach bojowych oraz w sztafecie wg regulaminu CTiF. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w ćwiczenia przyniosą kolejne sukcesy. Trzymajcie kciuki 15 września.

1 września przy pomniku znajdującym się na Placu Wojska Polskiego w Siewierzu, odbyły się obchody 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. W tym ważnym dla ojczyzny dniu nie zabrakło również Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Żelisławic, która asystowała podczas głównej części obchodów rocznicowych.

 

Opracowała: Jolanta Machura

 

 

Sukcesy MDP

 

 

IMG 20190609 150238

 

IMG 20190609 150326

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w dniu 9 czerwca br. na stadionie LKS "Przemsza" Siewierz brała udział w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zawody organizowane są co dwa lata. Organizatorem zawodów jest Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP oraz samorząd gminny, natomiast komisję sędziowską zapewniła Komenda Powiatowa PSP w Będzinie. Celem zawodów sportowo - pożarniczych jest mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego oraz popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Po raz pierwszy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rywalizowały wg międzynarodowego regulaminu CTiF, w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe na specjalnym torze oraz sztafeta.   Na wynik końcowy drużyny ma wpływ czas wykonania zadania oraz poprawność jego wykonania.    Oto wyniki zawodów w grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych :

  Grupa MDP - chłopcy
1 miejsce - OSP Żelisławice
2 miejsce - OSP Siewierz Osiedle
3 miejsce - OSP Wojkowice Kościelne

    Grupa MDP - dziewczęta
1 miejsce - OSP Żelisławice

GRATULUJEMY!    Otrzymaliśmy z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia puchary, nagrody pieniężne do zrealizowania w sklepie ze sprzętem pożarniczym oraz okolicznościowe medale. W dniu 15 września w Bobrownikach odbędą się zawody powiatowe, w których będziemy brali udział.

 

opracowała: Jolanta Machura

 

 

 

 

 

WAKACJE MDP

 

Wakacje MDP 2019 1    Wakacje MDP 2019 2

          

Wakacje MDP 3

 

 

Od 24 czerwca do 6 lipca br. 20-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, nad morzem wŁebie. Był to drugi z kolei tego typu obóz organizowany przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Będzinie  i Ochotniczą Straż Pożarną w Żelisławicach. Otrzymana z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz z Zakładów Ubezpieczeniowych dotacja do organizacji obozu w łącznej wysokości 41 496,00 zł oraz dofinansowanie uczestników ze strony organów samorządowych Gmin, pozwoliły na znaczne obniżenie kosztów pobytu uczestników. Kadrę obozu stanowili oficerowie, aspiranci i podoficerowie Państwowej Straży Pożarnej oraz wykwalifikowani członkowie  Ochotniczych Straży Pożarnych, natomiast funkcję Komendanta obozu pełnił Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Siewierzu st. kpt. Andrzej Machura.

Czytaj więcej: Wakacje MDP 2019

Udział w Gminnych Dniach Strażaka i 85 - leciu Straży Pożarnej w Leśniakach

2866-5 2866-18