JESIENNE SPACERY PRZEDSZKOLAKÓW

 

Jesienne spacery starszaków 2

 

Piękna pogoda sprzyja codziennym wyjściom na świeże powietrze. Dzieci podziwiają okolice przedszkola w jesiennej szacie. Obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie, poznają gatunki drzew, owoce i liście, zbierają „jesienne skarby”. Chodzenie i bieganie po szeleszczących liściach to świetna zabawa. A po powrocie ze spaceru można zrobić ludziki, jeżyki albo…. stonogę.

Renata Hetmańczyk

 

Jesienne spacery starszaków 1      Jesienne spacery starszaków 3

 

 

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku

stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata

 

Jesienne spacery przedszkolaków

 

Dzieci z grupy 4-5-latków i korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wybrały się na spacer do ogrodu szkolnego w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów. Przed wyjściem nauczycielka przypomniała zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas wspólnych wyjść i spacerów oraz w czasie korzystania ze sprzętu na placu zabaw. W trakcie spaceru dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawały nazwy drzew, uczyły się rozpoznawać ich liście oraz zbierały również ich owoce, m.in. kasztany, klonowe noski,  jarzębinę, żołędzie i ich czapeczki. Ogród jesienią wygląda pięknie, a liście rumienią i złocą się tysiącem kolorów. Taki spacer to również doskonała lekcja przyrody, ponadto pozwala na zacieśnienie więzi między przedszkolakami, a także daje wiele chwil radosnej zabawy. Na koniec spaceru dzieci miały też możliwość zabawy na placu zabaw. Po powrocie do przedszkola dzieci umieściły jesienne skarby w kąciku przyrody. Zebrane przez przedszkolaki zbiory już niedługo zostaną wykorzystane podczas wykonywania jesiennych prac plastycznych.

Dorota Kubisa-Skalska

 

 

 

 Ogólnopolski Dzień Przedzkolaka 2019 1

 Ogólnopolski Dzień Przedzkolaka 2019 2

 

 

 

 

 

KASZTANOWE ZABAWY

 

„Przyszła jesień do parku,
kasztanki zrzuciła…”
… a my je podnieśliśmy i do przedszkola przynieśliśmy.
A co z nimi robiliśmy to zobaczcie sami.

Jesienny materiał przyrodniczy służy dzieciom do wielu zabaw dydaktycznych, ruchowych oraz do działalności plastycznej. Tym razem dzieci układały z kasztanów poznane na wcześniejszych zajęciach  litery O, A, oraz cyfrę 1, przeliczały kasztany. Następnie tworzyły kompozycje wg własnych pomysłów i upodobań.

 

Dotora Kubisa-Skalska

Kasztanowe zabawy

 

Dzień Chłopaka w Przedszkolu 2019 1  

Dzień Chłopaka w Przedszkolu 2019 2