Z KOZUCHĄ KŁAMCZUCHĄ POWITALIŚMY WIOSNĘ

Z KOZUCHĄ 1

 

Z KOZUCHĄ 2

 

 

Z KOZUCHĄ 3

 

21 maca – pierwszy dzień wiosny był dla dzieci z naszego przedszkola dniem wyjątkowym nie tylko dlatego, że na zajęciach powitaliśmy wiosnę, ale również w tym dniu gościliśmy teatr „Sztuka” z Trzebini.

Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „ Kozucha Kłamczucha”, które wzbudziło zachwyt i wiele pozytywnych emocji wśród dzieci. Inscenizacja opowiadała o niesfornej kózce, która okłamywała swoją gospodynię. Gdy kłamstwo wyszło na jaw, zwierzątko zostało wygnane z gospodarstwa.  Wszystko jednak dobrze się skończyło, koza wróciła do gospodyni i obiecała, że już nigdy nie będzie kłamać. Spektakl mimo, że bardzo zabawny, niósł ze sobą bardzo ważny przekaz moralny ucząc prawdomówności. Dzieci były pod wrażeniem pięknej scenografii i mnogości występujących postaci, cały czas brały czynny udział w przedstawieniu.

Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinansowała spektakl.

 

Renata Hetmańczyk

 

 

rekrutacja20192020

Rodzinne spotkanie przy choince w grupie maluszków

Święta Bożego Narodzenia to czas radosny, pełen miłości i ciepła rodzinnego. Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji miejsce szczególne. Dla wielu ludzi jest to święto nie tylko najważniejsze, ale i najpiękniejsze.

rs1

Szczególną radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. Dzieci w wieku przedszkolnym przyjmują do serduszek wszystko to, co my, dorośli, chcemy im ofiarować. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania tradycji.

Kiedy tylko nasze przedszkole przybrało świąteczny wystrój, zostało pięknie udekorowane i przygotowane do nadchodzących Świąt a nasze kochane przedszkolaki ozdobiły choineczkę postanowiły zaprosić najbliższych na „Spotkanie przy choince”. Już od jakiegoś czasu dzieci przygotowywały się pod bacznym okiem wychowawców na to ważne wydarzenie i przepięknie rozpoczęły je występem na scenie, gdzie śpiewały piosenki świąteczne oraz pięknie recytowały wiersze. Na koniec występu wspólnie złożyły swoim rodzicom życzenia świąteczne.
     Cała społeczność przedszkolna dziękuje Mikołajowi za przybycie i wręczenie upominków przedszkolakom, oraz Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości i paczek.

rs2

Dorota Kubisa- Skalska

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Żelisławicach

Babcia i Dziadek - rozpieszczają, kochają bezwarunkową miłością, pozwalają prawie na wszystko. Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez nich. Babcia jest często pierwszą nauczycielką życia. Ma nieskończoną cierpliwość, by odpowiadać na tysiące pytań. Dziadek zna wiele ciekawych historyjek, trudno się z nim nudzić, choćby przez chwilę.

Mieć babcię i dziadka to wielkie szczęście, bo to właśnie oni mają dla swoich wnucząt najwięcej czasu, dużo ciepła i miłości. To dla nich 25 stycznia 2019 r. w podzięce za miłość, cierpliwość, wyrozumiałość i otwarte serce, przedszkolaki z Żelisławic, pod czujnym okiem wychowawczyń, zaprezentowały wspaniały program artystyczny.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość miała niezwykły przebieg. Tym razem spotkaliśmy się wszyscy wspólnie ( wszystkie grupy przedszkolne) w sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej                      z pomocą rodziców. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie do naszej placówki, gdzie niecierpliwie wypatrywali ich wnukowie.. Uroczystość rozpoczęła się od miłych słów i życzeń wygłoszonych przez przedstawicieli z grupy 6 -latków. Następnie dzieci zaprezentowały swe talenty w przygotowanym programie artystycznym.Nie zabrakło przy tym również tanecznych kroków, poruszających niejednego z widzów. Dziadkowie ze wzruszeniem nagradzali występy swoich wnucząt gromkimi brawami. Kończąc przedstawienie, przedszkolaki złożyły życzenia, odśpiewały gromkie 100 lat zgromadzonym babciom i dziadkom oraz wręczyły przygotowane upominki. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Stelmach, składając najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego święta.. W czasie uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zaangażowane mamy, podczas którego było wiele okazji do rozmów i wspomnień. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dostojni goście opuszczali szkołę wzruszeni, dziękując za miło spędzony czas. Był to niezwykły wieczór nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To czas, w którym w wielu sercach gościła radość i duma z wnucząt. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za ich bezgraniczną miłość. Gustaw Flaubert mówi: " Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje".

Całą uroczystość przygotowały:

Dorota Kubisa- Skalska, Justyna Felis, Renata Hetmańczyk oraz Patrycja Kot

dzienbabcidziadka2019

 

 

Sprawozdanie z Andrzejek

 

Sprawozdanie z Andrzejek 2018

 

 

29.11.2018 Przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków miały możliwość zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowe wróżby, oraz inne wesołe zabawy np. wyciąganie losów, przebijanie serca z imionami. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

Kolejną atrakcją tego dnia była prezentacja poszczególnych strojów.Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

 

Oprac. Patrycja Kot