Nowe zabawki w przedszkolu

 

W naszym przedszkolu na półkach mieszka zabawek wiele.

Powiem wam w tajemnicy, że są to nasi przyjaciele.

W naszym przedszkolu w skrzyniach jest klocków bez liku.

Możemy się z nimi bawić na dywanie lub przy stoliku.

Dbamy o nie codziennie,  by dobry humor miały.

Najpierw się nimi bawimy, a potem je sprzątamy.

A gdy nowe zabawki przybyły,  dzieci do domu się nie spieszyły.

Siedzieli rodzice, cierpliwie czekali,  bo dzieci do domu iść nie chciały.

 

Ostatnio w przedszkolu na dzieci czekała niespodzianka. Pani Dyrektor spotkała Mikołaja  i przywiozła cały samochód  nowych zabawek dla swoich podopiecznych. Przedszkolaki były bardzo zaskoczone, ponieważ już wcześniej zostały obdarowane słodkościami, a dodatkowo grupa 6 latków otrzymała przybory plastyczne,   A tu proszę, kolejna niespodzianka i kolejne zabawki do kolekcji . Dzieciaki dostały, m.in.  kuchenkę, duże samochody, traktory, czarodziejskie pałace, puzzle edukacyjne, tablice , kąciki sklepowe, zestaw majsterkowicza, tor samochodowy.

Przedszkolacy bardzo lubią się bawić i przywiązują dużą wagę do zabawek. Dzięki nim uczą się dzielić wspólnym dobrem, dbać o nie, współpracować podczas zabawy z rówieśnikami. Największą radość sprawia maluchom coś nowego, co od teraz będzie tylko ich i będzie im służyć do zabawy!

To była wspaniała niespodzianka! Tego dnia dzieci  były przeszczęśliwe…. Serdecznie dziękujemy za nowe, piękne zabawki! 

Dorota Kubisa- Skalska