Dzień Górnika 2017 r.

 

Jak każe tradycja, corocznie w imieniny Barbary, obchodzimy Święto Górnika. Również w Gminie Siewierz górnicy mieli swoje święto. Świętowały zakłady: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „PROMAG” Spółka z o.o., Górnicze Zakłady Dolomitowe S.A. Mieszkańcy naszej Gminy mają świadomość, iż praca w kopalni dolomitu jest głównym źródłem utrzymania wielu rodzin i w pewnym sensie gwarantuje stabilizację zawodową. Dlatego też tak wielkim szacunkiem darzy się kopalnię i zawód górnika, szanuje i przekazuje następnym pokoleniom tradycje górnicze .

Aby uczcić pracę i święto górników, przedszkolaki oraz członkowie chóru szkolnego udali się z programem artystycznym do Restauracji Luksor w Porębie, gdzie przed wyjątkową publicznością zaprezentowali wiersze, tańce i piosenki oraz kawały górnicze. Z pracy górników korzystamy wszyscy, dlatego należy cenić ich pracę i poświęcenie. Przygotowany przez uczniów oraz grupę 6 latków program, przypominał o roli kopalń, górników, przedstawiał atrybuty i barwy górnicze. Szanowni goście mieli również okazję do tego ,aby się wzruszyć i również troszkę pośmiać. Występy naszych dzieci, wywołały burzę oklasków.

Za występ górnicy odwdzięczyli się dzieciom miłymi niespodziankami.

Serdecznie dziękujemy: Panu Prezesowi  Zarządu - Dyrektorowi Spółki inż. Piotrowi  Wosinkowi, za zaproszenie i jeszcze raz: Szczęść Wam Boże!

 

Dorota Kubisa- Skalska

Małgorzata Ziaja

Justyna Felis

Anna Gnacik