JAK CO ROKU W KARNAWALE,

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE

Bal z animatorem

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Starszaki pożegnały karnawał na wieczornym balu z animatorami. W przedszkolu zrobiło się gwarno i kolorowo. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można tu było spotkać wróżki, królewny, bohaterki Krainy Lodu: Elzę i Annę, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, co wprawiało je niemały śmiech.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu, animatorów z Myszkowa, którzy przebrani w zabawne stroje, zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci z ochotą wcinały kanapki przygotowane przez mamy z Rady Rodziców.

Największy zachwyt wywarło na dzieciach wspólne kręcenie waty cukrowej, taniec z szarfami i kolorowe tatuaże. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm Gangnam Style, walczyka, Kaczuch czy Despacito. Gdy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a Panu Adamowi za inwencję i poświęcenie, podczas robienia „fajowych zdjęć”, jak stwierdziły 6 latki. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Dorota Kubisa -Skalska