OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOSCI W ZSP W ŻELISŁAWICACH

Uroczystość poświęcona 100-leciu niepodległości Polski w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żelisławicach rozpoczęła się o godz. 9.00. Na program uroczystości złożyły się występy przedszkolaków, klas I- II , klas IV oraz chóru szkolnego. Występujący piosenką i tańcem udowodnili, że nasze myśli są biało – czerwone i nasze serca są biało – czerwone. Zanim odśpiewano finałową piosenkę „Kocham Cie, Polsko” klasa I z gracją odtańczyła poloneza, przedszkolaki zaśpiewały nie tylko pieśń o niepodległości, ale zaprezentowały również taniec współczesny, klasa IV a przedstawiła taniec z szarfami do piosenki „Flaga” , a klasa IV b – taniec kibiców do piosenki „Do przodu, Polsko”.   Klasa II pochwaliła się brawurowym wykonaniem piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, w refrenie której towarzyszyła im zebrana na sali publiczność.

Bardzo ważnym punktem obchodów 100 –lecia niepodległości było odśpiewanie o godz. 11.11 czterech zwrotek hymnu państwowego, będące odpowiedzią na akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej".

Drugą część uroczystości stanowił program upamiętniający 70-lecie żelisławickiej szkoły. Uświetnił go swoją obecnością sam patron – Henryk Sienkiewicz, w którego rolę wcielił się nasz uczeń Adam Gnacik.. W jego towarzystwie zebrani obejrzeli wywiady przeprowadzone z uczniami, nauczycielami, byłymi dyrektorami szkoły i przedszkola, obecną panią dyrektor oraz przedstawicielami instytucji ze szkołą współpracujących. Muzyczne przerywniki, jak zwykle pięknie, zaprezentował chór szkolny.

Oprac. B. Sarnecka