Zabawa i nauka z klockami Lego

IMG 9165

13 listopada 2018 r. do naszego przedszkola zawitał program Bricks4Kidz, czyli po prostu Klocki Dla Dzieci, stworzony w USA, a obecny w ponad 30 krajach na świecie.

O co tak naprawdę chodzi w Bricks4Kidz? By dobrze się bawić i przy okazji uczyć, rozwijać swoje zdolności manualne, kreatywność, doskonalić myślenie przestrzenne i dać upust swojej ciekawości.

Na zajęciach nasza grupa maluchów bawiła się i budowała modele z klocków Lego DUPLO, ucząc się przy okazji literek, liczenia oraz rozróżniania kolorów i kształtów.

Grupy starsze otrzymały "magiczne pudełka" zawierające wiele elementów klocków Lego i miały możliwość samodzielnie złożyć modele w oparciu o gotowe instrukcje, jak również budować według własnego pomysłu.

Dzieci doskonale sobie poradziły, wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością.

Renata Hetmańczyk

IMG 9191