Profilaktyczno-edukacyjne spotkanie z Policjantem

 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach

spotkanie z policjantem  listopad 2018 3 

        

  W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną    z bezpieczeństwem dzieci, dlatego 27 listopada 2018 roku gościła u nas Pani Policjantka aspirant Iwona Bajan.

          Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych kontaktów z dorosłymi, a także sposobów reagowania na sytuacje zagrożenie. W czasie wizyty, współpracującej z nami od lat policjantki, przybliżono naszym najmłodszym wychowankom zawód i pracę policjanta. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej     i przedszkolaki bardzo szybko nawiązały kontakt z funkcjonariuszką Policji, chętnie zadawały pytania dotyczące pracy policjanta oraz, z zapałem, odpowiadały na pytania zadawane przez zaproszonego gościa.

 

Opracowała: Agnieszka Sieradzka – pedagog szkolny

spotkanie z policjantem  listopad 2018 1

spotkanie z policjantem  listopad 2018 2