Grudniowy wyjazd

uczestników LOWE w Gminie Siewierz do kina

 

16 grudnia uczestnicy warsztatów kulturalnych prowadzonych w ramach projektu Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Siewierz wzięli udział w wyjeździe do kina Cinema City w Katowicach. Celem wyjazdu był rozwój kompetencji społecznych, budowanie pozytywnych relacji z innymi, świadome korzystnie z dostępnej na rynku oferty kulturalnej.

W niedzielny poranek przed budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach przybyło aż 73 uczestników zaopatrzonych w doskonałe humory. O 8.35 dwa autokary wyruszyły do Silesii City Center w Katowicach, w której znajduje się nowoczesny multipleks oferujący ciekawy repertuar wzbogacony nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi, wysoką jakością dźwięku i obrazu. Tym razem prowadzące warsztaty zaoferowały seans filmowy, podczas którego wyświetlono okolicznościową polską produkcję. Celowo wybór padł na komedię romantyczną, której akcja rozgrywa się w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Zapracowani, zabiegani, zmęczeni porządkami domowymi często zapominamy o tym, co jest najważniejsze. A co jest najważniejsze? Miłość, drugi człowiek, wspólne chwile… na to pytanie uczestnicy warsztatów kulturalnych mieli możliwość sobie odpowiedzieć, po chwili wytchnienia, której zaznali podczas wspólnego wyjazdu.

Oprac. Aleksandra Buła