Czarowanie z figur geometrycznych w bibliotece szkolnej

      Dnia 30 i 31 stycznia 2019 r. po śniadaniu grupy: 6-latków i 3,4-latków uczestniczyły w zajęciach czytelniczo-plastycznych w bibliotece szkolnej. Przedszkolaki wysłuchały najpierw opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Koła, trójkąty, prostokąty i czarodziej Hilary”. Książeczka pochodzi z kolekcji książek dla dzieci w wieku przedszkolnym „ ABC… uczę się. Czytam i poznaję świat”. Następnie dzieci miały za zadanie utworzyć własny obrazek z papierowych figur geometrycznych. Okazało się, że nasze przedszkolaki mają ogromny potencjał twórczy. Z figur przyklejanych na kartki powstały piękne, oryginalne prace. Podczas zajęć dzieci miały możliwość zetknięcia się z nową techniką plastyczną, rozwijały swoją wyobraźnię oraz kształtowały umiejętności manualne.

                                                                           M. Szczotarska

                                                                       J. Dybowska