Spotkanie autorskie z P. Wiesławem Drabikiem

w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

im. Leona Korusiewicza w Siewierzu

 

20190325 113829

 

20190325 114523

 

       Dnia 25 marca odbyło się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu spotkanie z Panem Wiesławem Drabikiem jednym z najbardziej popularnych i lubianych pisarzy dla dzieci. Spod pióra autora wyszło ponad dwieście książek i przekładów innych pisarzy.

      W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. I i II Szkoły Podstawowej w Żelisławicach. Dzięki częstemu obcowaniu z dziećmi pisarz od samego początku wprowadził bardzo miłą i swobodną atmosferę. Dzieci chętnie brały udział w wymyślonej przez autora zgadywance, w której za poprawne odpowiedzi były nagradzane zakładkami do książek i naklejkami. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni książkami z autografem pisarza i dedykacją. Młodych uczestników bardzo bawiła łatwość odpowiadania autora na zadawane przez nich pytania w formie rymowanek. Pisarz przeczytał najśmieszniejsze fragmenty niektórych swoich książek, następnie opowiedział dzieciom o początkach swojej przygody z pisaniem. Dzieci z wielkim zainteresowanie słuchały, jak powstają książki od pomysłu do jej wydania. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z pisarzem i zakupu jego książki.

      Spotkanie do końca przebiegało w bardzo wesołej atmosferze, co na długo zapadnie w pamięci uczniów.

                                                                  

Małgorzata Szczotarska