Smoczyca „Klara” opowiada o bezpieczeństwie

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach

 

 Smoczyca w szkole 2

 

Smoczyca w szkole 3

 

          W czwartek, 26 września 2019r., jak co roku, gościliśmy w naszej placówce funkcjonariuszy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie: Panią aspirant sztabowy Iwonę Bajan i Pana aspiranta Sebastiana Polek. W tym roku jednak mieliśmy jeszcze jednego gościa, który wzbudził szczególny entuzjazm wśród naszych wychowanków, a była nim policyjna maskotka smoczyca Klara. W towarzystwie kolorowego, sympatycznego smoka policjanci opowiadali przedszkolakom i uczniom klas młodszych szkoły podstawowej o bezpieczeństwie na drodze,   o bezpiecznych kontaktach z nieznajomymi dorosłymi, o właściwym zachowaniu się w stosunku do rówieśników. Taka formuła zajęć profilaktycznych, ujętych w szkolnym Programie Wychowawczo-Profilaktycznym, spotkała się z dużym zaciekawieniem ze strony słuchaczy i pozwoliła, w zabawowej formie, uświadomić wychowankom znaczenie własnego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, z którymi spotykają się w życiu codziennym.

Za przygotowaną atrakcję dla najmłodszych, i wspaniale przeprowadzone zajęcia serdecznie dziękujemy zaproszonym Policjantom.

 

Organizatorka spotkania: Agnieszka Sieradzka – pedagog szkolna