Trzecioklasiści w Gliwicach

 

trzeciolkalsisci w teatrze w Gliwicach

 

4 października 2019r. klasa III wybrała do Teatru Miejskiego w Gliwicach. W tym dniu trzecioklasiści obejrzeli spektakl teatralny pt.: „Dzieci z Bullerbyn” przygotowany na podstawie lektury szkolnej Astrid Lindgren pod tym samym tytułem. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania kulturą – kontakt ze sztuką i sceną, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji, uwrażliwienie na główne przesłanie lektury – dziecięcą przyjaźń, wzmocnienie więzi pomiędzy uczniami, kształtowanie prawidłowych zachowań w teatrze. Na scenie podziwialiśmy brawurową, ekspresyjną grę aktorską na tle niebanalnej scenografii. Poruszeni byliśmy reżyserską i aktorską fantazją, a przez to rozwinęliśmy własną wyobraźnię.

 Następnie pełni wrażeń udaliśmy się do Palmiarni. Sam budynek palmiarni to nowoczesna konstrukcja architektoniczna. Tam oczekiwał na nas pan przewodnik, który zainteresował nas egzotyczną roślinnością. Była to wspaniała lekcja wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych. Dzieci miały okazje zdobywać wiedzę w sposób ciekawszy niż z podręczników szkolnych. Miały bezpośredni kontakt z otaczającym ich światem roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Mogli zobaczyć m.in. : bawełnę, oliwki, kakaowce, pieprz, wanilię, bananowce, mandarynki. Zachwycali się wysokimi palmami, akwariami, kaskadą i oczkiem wodnym. Oprócz niezapomnianych wrażeń z wycieczki, bogatej wiedzy, dzieci przywiozły do domu pamiątki w postaci egzotycznych roślin.

 Anna Pastwa