Narodowe Święto Niepodległości

 

 Święto Niepodległości MDP 2019 3   Święto Niepodległości 2019 MDP

 

11 listopada 2019 r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza świętowała 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 Mszą świętą w intencji Ojczyzny w Koś­ciele Parafi­al­nym św. Jana Chrz­ci­ciela w Żelisławicach. Pod­czas Mszy świętej został odczy­tany okolicznościowy list Biskupów i odśpiewane przez wspólnotę parafialną pieśni patriotyczne. W tym uroczystym i ważnym dla nas Polaków wydarze­niu nie zabrakło pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Żelisławic i Leśniaków. Po Mszy świętej pod przewodnictwem orkiestry dętej przemaszerowaliśmy pod kaplicę św. Jana Chrzciciela, gdzie zostały złożone wieńce na płytach upamięt­ni­a­ją­cych poległych mieszkańców Żelisławic w obronie niepodległej ojczyzny. W uroczystości po raz pierwszy brali udział nowi członkowie MDP oraz pięknie prezentujący się w mundurach galowych tegoroczni absolwenci Naszej szkoły.

oprac. Jolanta Machura