DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ U ŚREDNIAKÓW

 

Dzień Pluszowego Misia z Panią Bibliotekarką

 

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś!

Do wspólnej zabawy z misiami przedszkolaki z grupy średniej zaprosiły Panią Justynę Madejską z Filii Bibliotecznej w Żelisławicach MGBP w Siewierzu. Głównym celem tego święta była chęć przypomnienia najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i ciepło, z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś. Wszystkie dzieci przyniosły ulubione „misiowe” przytulanki. Były misie małe i duże, nowe i nieco zmęczone przytulaniem. Przedszkolaki opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, tańczyły z nimi, śpiewały im piosenki, przypomniały sobie bajkę o Misiu Uszatku oraz wyklejały misia z papieru. Pani Justyna przeczytała dzieciakom bajkę „Święto Pluszowego Misia”oraz zapoznała z historią powstania tej, jakże lubianej na całym świecie maskotki. Każde dziecko wie, że Pluszowy Miś to najlepsza zabawka i od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie.

Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera. Spotkanie zakończone zostało wręczeniem dyplomów Przyjaciela Pluszowego Misia oraz plakietek „Święto Misia”. Nie zabrakło również słodkiego „co nieco”. Dużą niespodzianką dla dzieci była sesja fotograficzna: fotobudka z Dużym Misiem. Wkrótce też zostanie rozstrzygnięty Konkurs plastyczny” Mój Miś”

Dziękujemy Pani Justynie oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Dorota Kubisa- Skalska