Wizyta uczniów

w Urzędzie Miasta i Gminy Siewierz

 

Wizyta uczniów w UMiG Siewierz

 

Wizyta uczniów w UMiG Siewierz 2   Wizyta uczniów w UMiG Siewierz 3

25 listopada uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach oraz Szkoły Podstawowej w Brudzowicach uczestniczyli w wizycie edukacyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy Siewierz.
       Pobyt w siedzibie władz gminnych rozpoczął się w sali konferencyjnej, gdzie przybyłych serdecznie powitała Sekretarz Miasta i Gminy Siewierz P. Urszula Radziwołek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz P. Zdzisław Banaś. Włodarz Gminy Siewierz bardzo dokładnie opowiedział o funkcjonowaniu jednostek samorządu terytorialnego, o zadaniach zleconychi własnych gminy, o zrealizowanych, realizowanych i planowanych inwestycjach, projektachi programach, strukturze organizacyjnej urzędu, funkcjonowaniu poszczególnych referatów, a także wyczerpująco odpowiedział na pytania zadane przez uczniów. Następnie Sekretarz Gminy oprowadziła gości po referatach Urzędu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można załatwić w danych referatach.
Zwiedzanie zakończyło się w sali konferencyjnej, gdzie czekał na gości słodki poczęstunek oraz drobne upominki.
      Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Siewierz P. Zdzisławowi Banasiowi, Sekretarz Miasta i Gminy Siewierz P. Urszuli Radziwołek oraz pracownikom Urzędu za cieple przyjęcie, zbudowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej oraz możliwość poznania pracy Urzędu Miasta i Gminy Siewierz i poświęcony czas. 

 

Aleksandra Buła