Wigilia w grupie maluszków

 

Wigilia

 

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii w grupie maluszków od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera.

Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Na koniec dzieci miały okazję wysłuchać kolęd granych na instrumentach w wykonaniu uczniów Szkoły Podstwowej w Żelisławicach zaproszonych przez Pania Patrycję. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

Oprac. Patrycja Kot