Pierwszoklasiści w teatrze

 

 Pierwszoklasiści w Teatrze zagłębia w Sosnowcu

7 lutego 2020r. uczniowie klasy I uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt: „Plastusiowy Pamiętnik”. Lalkowy spektakl wyreżyserowany został przez Edytę Januszewską, a oparty na książce Marii Kownackiej pod tym samym tytułem. 

Plastuś - uroczy człowieczek mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi i ucieka z niewoli u rozrabiaki Bronka. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się przyjaźnie, uczy się ciekawych rzeczy i przede wszystkim – ćwiczy się swoją wyobraźnię.

Przedstawienie bardzo podobało się pierwszoklasistom, którzy do szkoły wrócili zadowoleni i z uśmiechem. W tym dniu na ostatnich lekcjach każdy uczeń wykonał własnego Plastusia, włożył do małego pudełeczka i umieścił w swoim piórniku. Teraz każdy ma swojego piórnikowego przyjaciela, więc łatwiej mu będzie dostosować się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepsze przedstawienie dla pierwszoklasisty.

Opracowała : Jolanta Machura