Obchody Ogólnopolskiego Dnia Pisania Piórem

 

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Pisania Piórem

 

12 lutego 1884 roku Lewis Waterman opatentował wieczne pióro. Nosiło ono nazwę The Regular i było wykonane z ebonitu. Składało się z 5 komponentów: stalówki, spływaka, części do której spływak wraz ze stalówką był przytwierdzony, korpusu oraz nakrywki chroniącej stalówkę. Dlatego to właśnie 12 lutego, w rocznicę opatentowania pierwszego pióra wiecznego, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Pisania. Uczniowie uczestniczący w tym dniu w zajęciach bibliotecznych w naszej szkole uczcili to święto wspólnie doskonaląc tę umiejętność. Były brudne palce i czasami koślawe litery. Ale najważniejsza była dobra zabawa i fakt, że po nieudanych próbach, udawało się postawić pierwsze zgrabne znaki.

Oprac. Aleksandra Buła