Dzień Niedźwiedzia Polarnego w bibliotece

Niedźwiedzie polarne, to bez wątpienia jedne z najbardziej sympatycznych zwierząt na świecie. Są bohaterami reklam, filmów i kreskówek.

28.02.2020r. w szkolnej bibliotece obchodzono Dzień Niedźwiedzia Polarnego, który w XXI w. stał się jednym z symboli walki z ociepleniem klimatu. Uczniowie kl. V b i VI      w ramach zajęć bibliotecznych przyłączyli się do akcji mającej na celu podnoszenie świadomości i wiedzy ekologicznej w kierunku ginących gatunków flory i fauny naszej planety. Wysłuchali informacji o dzisiejszym bohaterze, a także dowiedziały się ciekawostek na temat życia niedźwiedzi polarnych. Następnie przystąpili do wykonania plakatu, w którym zawarli najważniejsze informacje o niedźwiedziach polarnych i w warunkach w jakich muszą żyć przez ocieplenie klimatu. Na zakończenie zajęć uczniowie sprawdzili swoje wiadomości rozwiązując quiz.

Obchody Dnia Niedźwiedzia Polarnego przypominają o tym, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich. Pamiętajmy, że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach.

Małgorzata Szczotarska