Sprawozdanie

z akcji Wirusoochrona

w grupie najmłodszej

 wirusoochrona

 

Nasze maluszki również wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusochrona". Jest to akcja o charakterze profilaktycznym, wskazująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów .

W ramach podjętych działań poprowadziłam zajęcia utrwalające prawidłowy sposób mycia rąk, maluszki ćwiczyły również mycie zabawek. Z wielkim zaangażowaniem wykąpały gumową laleczkę. Urządziliśmy w sali kącik higieniczny - dzieci rozpoznawały i nazywały przybory służące do dbania o swoją czystość i higienę. Druga część przeprowadzonych przeze mnie działań dydaktycznych w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej, pt. „Wirusoochrona” – dotyczyła podstawowych zasad zdrowego stylu życia. Zwróciłam szczególną uwagę na zdrowe odżywianie, ponieważ dobrze zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną to doskonały sposób na zachowanie dobrego stanu zdrowia.

W ramach zajęć maluszki wykonały również wspólnie z wychowawczynią smaczny i zdrowy soczek, zajadały owocowe przekąski, a mamy przygotowały dla nas pyszną szarlotkę.

 

Dorota Kubisa-Skalska