"Dziady" cz. II w wykonaniu uczniów klasy II Gimnazjum

 

W piątkowe popołudnie,  30 października  br. na sali gimnastycznej  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach uczniowie klasy II gimnazjum, pod opieką Pani mgr Małgorzaty Miłoch, zaprezentowali inscenizację dramatu Adama Mickiewicza pt.: ,,Dziady” cz. II.   Działania te podjęliśmy w ramach realizacji uczniowskiego projektu edukacyjnego ,który każdy uczeń gimnazjum musi podczas trzyletniej nauki zrealizować.  Prace rozpoczęliśmy od dokładnego omówienia treści dramatu, a następnie  przydzielenia konkretnym osobom fragmentów tekstu. Koleżanka Karina Sornik podjęła się wykonania plakatu teatralnego informującego o spektaklu, Wiktoria Baran miała wykonać zaproszenia dla naszych rodziców i innych gości. Nasza polonistka pomogła nam  dokonać odpowiedniej oprawy muzycznej i  realistycznej scenografii. Sam spektakl dostarczył nam i widzom również wiele wrażeń i skłaniał do  przemyśleń. Pojawiające się  duchy i widma, które przestrzegały przed popełnieniem najczęstszych grzechów,  uświadamiały, że wina zawsze kończy się karą i w zależności od czynów jest lżejsza bądź cięższa. Nastrój w przedstawieniu tworzyła ciemność panująca na sali. Realistyczna dekoracja, muzyka, zapalone świece jak i wyróżniające się charakterystyczne elementy spośród  naszego czarnego ubioru pozwalały  odczuć panującą sytuację. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokimi zdolnościami aktorskimi i dużym zaangażowaniem. Brawa i słowa pochwały ze strony Pani dyrektor Ewy Stelmach, Pani Małgorzaty Miłoch i naszych rodziców dały nam poczucie świetnie wykonanego zadania.

                                                                 Magdalena Bijak uczennica kl. II Gimnazjum  w Żelisławicach