Jubileusz 85-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Żelisławicach

 

15 maja uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas obchodów Jubileuszu 85-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Żelisławicach, którym towarzyszyły uroczystości Wojewódzkiego Święta Ludowego, organizowane przez ZW PSL Województwa Śląskiego.

Obchody rozpoczęła polowa Msza Święta, następnie nadszedł czas na przemówienia  i życzenia składane przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz P. Zdzisława Banasia oraz zaproszonych gości. Po oficjalnej części, na scenie wystąpiły Jubilatki oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach, którzy przedstawili krótkie scenki rodzajowe, uświetnione występami wokalnymi chóru szkolnego oraz pokazem tanecznym  zespołu „Żeleśniacy”. W tym szczególnym dla społeczności lokalnej dniu na scenie wystąpili również Panowie z Chóru Męskiego z Żelisławic, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich  z Leśniaków oraz Zespół Wokalny SONITUS.

Uroczystości zakończył koncert Zespołu FolkExpress oraz zabawa taneczna   przy utworach granych przez zespół „Biały Miś”

Wszystkim członkiniom życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia oraz wytrwałości w pracy na rzecz lokalnego środowiska.

 

Aleksandra Buła