A  to  ZUCHY!

     Już od kilku lat uczniowie klas I – III szkoły podstawowej biorą udział w ogólnopolskim konkursie ZUCH, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

   Konkurs Zuch polega na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianu uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Konkurs rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci, a jego treść jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej. Testy konkursowe zawierają 21 pytań o różnej skali trudności.

    Klasyfikacji uczestników dokonuje się na podstawie uzyskanej przez nich końcowej sumy punktów za cały sprawdzian konkursowy i przypisuje im odpowiednie miejsce w rankingu.

    Konkurs cieszy się dużym powodzeniem, w tegorocznej edycji wzięło udział 5190 uczniów klas I, 6827 uczniów klas II oraz  4955 uczniów klas III. Bardzo dużym sukcesem w tegorocznej edycji konkursu ZUCH może pochwalić się uczennica klasy Ia – Oliwia Świeboda, która uplasowała się na trzecim miejscu.  

    Tytuł LAUREATA,  a więc pozycję w rankingu  do 15 miejsca zdobyli również: Zuzanna Machura, Weronika Ożóg, Oliwia Nowak, Filip Kłósek – uczniowie klasy Ia oraz Wiktoria Sarnik – uczennica klasy III.

     Serdecznie gratulujemy naszym zuchom!

Beata Sarnecka