STARY MŁYN I INNE ATRAKCJE

StaryMlyn

        6 czerwca przedszkolaki z najstarszej grupy i uczniowie klasy II wraz z opiekunami - M. Szczotarską, R. Hetmańczyk i A. Bułą wyruszyli na wycieczkę do Żarek.
Celem wyprawy było Muzeum Rzemiosł Dawnych mieszczące się w Starym Młynie. Muzeum wspaniale łączy nowoczesność i tradycję. Jest multimedialne i interaktywne. Atrakcje w muzeum przygotowano z myślą o najmłodszych gościach, eksponaty można pooglądać, dotknąć, wziąć udział w konkursach i grach na interaktywnych ekranach. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje mąka, jak piecze się chleb, uczyły się rozróżniać ziarna, samodzielnie mieliły zboże dawnymi metodami, a gotową mąkę mogły zapakować do ozdobnych woreczków i zabrać do domu. Oprócz zawodu młynarza i piekarza dzieci zgłębiły tajniki takich dawnych rzemiosł jak szewc, kołodziej, bednarz. Niewątpliwą atrakcją Starego Młyna jest but siedmiomilowy i beczka śmiechu, do której mogło wejść każde dziecko. Druga część wycieczki odbyła się w zabytkowej stodole – pracowni zabawek Etno Jura. Tam pod kierunkiem dwóch przemiłych pań odbyły się kreatywne warsztaty inspirowane dawnymi rzemiosłami. Przedszkolaki samodzielnie z drewnianych elementów złożyły i posklejały samochodziki i wózeczki, następnie je pomalowały farbami według własnego pomysłu. A uczniowie klasy II otrzymali drewniane postacie i zwierzątka z gry Minecraft , które także wspaniale ozdobili.
Wycieczka była fantastyczna, pogoda dopisała. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Okazało się, że w pobliskich Żarkach jest mnóstwo atrakcji, a my zdążyliśmy skorzystać tylko z niewielkiej ich części. Nic straconego, dzieci już planują następną wyprawę do Żarek.

Renata Hetmańczyk