Podsumowanie działań związanych z realizacją zadań

związanych z Rokiem Sienkiewiczowskim

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach

 

    Chcąc uczcić pamięć naszego Patrona w naszej placówce w roku 2016 zorganizowano:
- coroczny interdyscyplinarny Konkurs Sienkiewiczowski , który  od dwóch lat ma nową formułę i jest rozdzielony na dwa konkursy – Powiatowy dla uczniów szkół podstawowych i Wojewódzki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych;

- 4 października  uczniowie klas IV-VI byli na zajęciach w  Bibliotece  Śląskiej i Muzeum Śląskim  w Katowicach , gdzie mogli zobaczyć znajdującą się w holu głównym wystawę poświęconą życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza;

-  4 listopada  br. uczniowie klas VI szkoły podstawowej, I i III gimnazjum brali udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Za co Polacy kochają Sienkiewicza”;

-  pisaliśmy Szkolne Dyktando Sienkiewiczowskie;

- klasa VI wydała specjalny numer gazetki „Szósteczka” poświęcony  Sienkiewiczowi;

– uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjum brali udział w zajęciach warsztatowych pt ”Sienkiewiczowskie abecadło” prowadzonych przez p. Jolantę Jakubczyk   pracownika Miejsko Gminnej -Biblioteki Publicznej im Leona Korusiewicza w Siewierzu;          

- przygotowaliśmy apel poświęcony  autorowi „Trylogii”.


Redakcja gazetki klasowej „Szósteczka”