Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Żelisławicach

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i z pewnością o randze obchodów święta Babci i Dziadka w przedszkolu nikomu nie trzeba przypominać.

Święto Babci i Dziadka to najpiękniejszy dzień, w którym obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. Obok Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka jest to najważniejsze święto w roku, istotne i bardzo mocno przeżywane przez dzieci – głównych gospodarzy tych uroczystości.

W naszym przedszkolu w obecnym roku szkolnym, uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka przebiegały w kilku etapach. Każda grupa przedszkolna, zapraszała swoich Dziadków i Babcie na inny dzień. Licznie przybywający do naszej placówki Goście zasiadali na przygotowanych dla nich ławkach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach przedszkolaków widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Każda grupa wspólnie ze swoimi paniami przygotowała część artystyczną, na której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne, wręczyły wykonane własnoręcznie laurki i złożyły życzenia.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.
Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Publiczność nie żałowała również pochwał dla swoich wnuków i nagrodziła ich gromkimi brawami. Na koniec tych wyjątkowych występów dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. W dalszej części uroczystości niecodzienni Goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.

To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Zapraszamy za rok!

Dorota Kubisa- Skalska