SPOTKANIE Z PISARKĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

 

 spotkanie 1      spotkanie 2

        W  dniu  9 marca 2017r. grupa starszaków wzięła udział w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką książek dla dzieci, uhonorowaną zaszczytnym odznaczeniem „Orderu Uśmiechu”. Spotkanie odbyło się w  Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu. Autorka opowiedziała dzieciom o poszczególnych etapach powstawania książek,od pomysłu autora, przez wydawcę, drukarnię, magazyn i księgarnię. Ciekawie mówiła o swojej twórczości literackiej, zaprezentowała swoje książki, zachęcała do czytania i przekonywała, że jest ono jedno z najwartościowszą i najciekawszą  formą spędzania wolnego czasu. Bohaterami jej książek są  dzieci, które mają poczucie humoru i zwariowane pomysły, bądź zwierzęta, które pisarka uwielbia.

    Autorce towarzyszyła zawodowa  lektorka Malwina Kożurno, która bawiła najmłodszych słuchaczy doskonałą interpretacją wybranych fragmentów z książek.

    Na zakończenie spotkania wszyscy mieli możliwość zakupienia książek  i zdobycia cennej, osobistej dedykacji od samej autorki.

   Dzieci wracały ze spotkania w doskonałych humorach pytając co chwilę „ DALEKO JESZCZE???”  Tak jak bohaterka opowiadania, które wcześniej poznały.

Renata Hetmańczyk