„Mistrz Ortografii” został wybrany

 

20170313 093240    20170313 111022

13 marca 2017r. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Żelisławicach po raz osiemnasty zaprosiła trzecioklasistów ze szkół gminy Siewierz do udziału w Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii”.  Uczestnicy konkursu pisali dyktando, a następnie uzupełniali test, w którym popisywali się znajomością zasad poprawnej pisowni. Jury sprawdziło prace uczniów i wyłoniło laureatów. Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Olivia Romanowska z Zespołu Szkół w Siewierzu. Drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu – Michalina Góral. Po dogrywce trzecie miejsce zajęła Klara Dyk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Laureatki otrzymały dyplomy i nagrody – gry ortograficzne. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za podjęty trud w przygotowaniu do udziału w konkursie. Laureatkom serdecznie gratulujemy!

 

Anna Pastwa