Triduum Paschalne

 

 

TOM 9126 DxO DxO     TOM 9106 DxO DxO

   

  MDP do Świąt Wielkanocnych przygotowywała się już od Wielkiego Czwartku. Członkowie drużyny o godz. 1630 spotkali się na zbiórce w remizie OSP, tam bardzo chętnie ćwiczyli musztrę oraz zasady zachowania się podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia. Obchody Świąt  MDP rozpoczęła od uczestnictwa w nabożeństwie Wielkiego Piątku. Nabożeństwo zakończyło się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu  Pańskiego. Następnie rozpoczęło się czuwanie modlitewne strażaków i parafian, które trwało do godz. 2200.

     W Wielką Sobotę od samego rana wartę przy Grobie Pańskim pełniła MDP. Czuwanie rozpoczęło się od godz. 800, a zakończyło o godz. 1700.

     W Wielką Niedzielę członkowie drużyny spotkali się o godz. 530 pod remizą OSP w Żelisławicach, spod której razem ze starszymi strażakami przemaszerowali do kościoła na Mszę Rezurekcyjną. Msza rozpoczęła się od procesji wokół kościoła, której towarzyszyły wybuchy petard. Po mszy wszyscy strażacy udali się do remizy OSP na wspólne śniadanie wielkanocne. Śniadanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. To było naprawdę udane i wzruszające spotkanie.

                                                                                                      

    Oprac. M. Szczotarska