Sprzątanie Świata

 

W miniony piątek, podobnie jak w latach poprzednich, dzieci i młodzież naszej szkoły przyłączyły się do akcji Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Nie ma śmieci – są surowce”. Akcja ma na celu budzić i wzmacniać świadomość ekologiczną wśród młodych ludzi, a także kształtować odpowiedzialność za środowisko naturalne. Koordynatorem tegorocznych działań w ZSP w Żelisławicach była p. Katarzyna Bryła.

Uczniowie zaopatrzeni zostali w rękawice jednorazowe i worki naśmieci, a następnie wyruszyli do wyznaczonych miejsc. Klasy młodsze zadbały o porządek wokół szkoły  i boiska, a klasy starsze oczyściły wiele miejsc na terenie Żelisławic.

Po akcji uczniowie niektórych klas spędzili miło czas przy ognisku w oczekiwaniu na pieczonki, a inni piekli kiełbaski.

Oprac. Katarzyna Bryła