Serdecznie zapraszam na naszą odświeżoną stronę drużyny harcerskiej Leśna Drużyna. Mamy nadzieję, że będziecie ją odwiedzać tak chętnie jak stronę szkoły :)

http://www.lesna-drużyna.zspz.edu.pl

Fundacja Banku Zachodniego WBK zainicjowała program w 2004 roku. Program BDU jest programem grantowym stworzonym z myślą o instytucjach i organizacjach społecznych pracujących z dziećmi. Fundacja wspiera takie inicjatywy, w których widać indywidualne podejście do dzieci, stawia  cel inny niż tylko chwilowe rozweselenie dzieci dobrą zabawą.   W ramach tego programu stworzyliśmy projekt „Na harcerskich szlakach ”,do realizacji którego otrzymaliśmy dofinansowanie .

Czytaj więcej: Program grantowy „Bank Dziecięcych Uśmiechów”

W imieniu swoim, rady drużyny oraz wszystkich druhen i druhów zapraszam wszystkich odwiedzających stronę naszej szkoły na stronę Leśnej Drużyny. Znajdziecie tam wiele ciekawych rzeczy i ciekawostek o drużynie oraz mnóstwo zdjęć. Strona znajduję się pod adresem : http://lesna-druzyna.zspz.edu.pl

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Jest to chyba najpiękniejsze święto w harcerskim roku. To dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Dlatego w ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Czytaj więcej: Dzień Myśli Braterskiej

Czuwaj druhny i druhowie!

Podczas ostatnich zbiórek graliśmy w grę planszową, śpiewaliśmy, poznawaliśmy historię Szarych Szeregów i piosenki związane z nimi i nie tylko :-) Jednak 29 października była zbiórka szczególna, a mianowicie urodzinowa. Pośpiewaliśmy, powspominaliśmy i zjedliśmy pyszny tort który przywiozła dh drużynowa. Pychoooota ;)) Następnie Rada Drużyny spytała czy zastępy chcą coś zmienić... tak więc póki co powołaliśmy zastęp chłopaków z podstawówki - "Wilki". Do Przebiegłych Lisów dołączył także Adrian Małota, a nowo powstałe Wilki to dh. Kuba, dh. Szymon I i II oraz Krzysiu Feliszewski :) Mamy nadzieję że nasza Leśna rodzina z czasem bd coraz większa . Zdjęcia znajdziecie w galerii, trochę ich mało ponieważ aparat nam odmówił posłuszeństwa i musieliśmy użyć telefonu :)

Więcej artykułów…