"Niech żyje nam górniczy stan!"

 

PROMAG nasz przyjaciel i górnicza brać

Wiersze tańce śpiewy my możemy dać!

Nie od dziś wiadomo, że żadna Barbórka w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym PROMAG nie może się odbyć bez udziału dzieci.

Bardzo ucieszyliśmy się, że w tym roku zaproszono nas – dzieci z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Żelisławicach z występem artystycznym na obchody górniczego święta.  Dzieci ubrane w stroje ludowe wzbudziły zainteresowanie, podziw i szczery uśmiech na twarzach braci górniczej. Występ rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania górniczego hymnu. A potem były wierszyki, piosenki i tańce. Oczywiście w programie nie zabrakło specjalnie skomponowanych piosenek o PROMAGU, podziękowań dla samego Pana Prezesa Piotra Wosinka,  a także najlepszych życzeń dla wszystkich górników, które złożyły dzieci wraz z panią dyrektor Ewą Stelmach.  Występ przygotowały dzieci z  grupy 5 – latków i klasy II pod kierunkiem wychowawczyń  Renaty Hetmańczyk i Małgorzaty Szczotarskiej.    

Humorystyczny program spodobał się wszystkim widzom, dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz paczkami pełnymi słodyczy. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie i upominki. Wyjazd dostarczył dzieciom dużo radości i miłych wrażeń.

 Renata Hetmańczyk

 

 

Mikołajki

W poniedziałek 7 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Żelisławicach  gościliśmy świętego Mikołaja, który dotarł do nas z workiem drobnych upominków ufundowanych przez Radę Rodziców. Słodkie niespodzianki Mikołaj wręczał osobiście każdemu uczniowi. Ten wyjątkowy dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze, wprowadzając wszystkich w świąteczny klimat.

Aleksandra Buła

 

 

Mikołajkowe czytanie

7 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się „Mikołajkowe czytanie bajek”.  Impreza miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz umacnianie nawyku obcowania z książką. Do akcji włączyły się uczennice klasy VI , czytając swoim młodszym kolegom i koleżankom bajki o zbliżających się światach.  Podczas spotkania w bibliotece było bardzo wesoło, wszyscy dobrze się bawili.

Dziękuję dzieciom za udział w mikołajowym spotkaniu czytelniczym.

Aleksandra Buła

 

 

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

3 grudnia w naszej szkole odbył się próbny sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie najstarszej klasy szkoły podstawowej rozwiązywali zadania zawarte w dwóch częściach – język polski i matematyka oraz język obcy nowożytny. Dzięki próbnemu testowi uczniowie będą mogli dowiedzieć się, co należy jeszcze powtórzyć do kwietniowego Sprawdzianu.

Aleksandra Buła

 

 

 

Profilaktyczno-wychowawcze spotkania z funkcjonariuszem Policji na terenie gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach

 

 

          W dniu 9 grudnia 2015 r.  gościliśmy Pana sierżanta sztabowego Piotra Kuśkę, który przeprowadził w klasach gimnazjalnych profilaktyczne pogadanki na temat prawnych, społecznych        i osobistych konsekwencji sięgania przez osoby niepełnoletnie po tzw. środki psychoaktywne.             W czasie prelekcji Pan Piotr przybliżył także uczniom funkcjonujące w polskim prawie określenia demoralizacji, czynu karalnego, przestępstwa i odniósł się do konsekwencji prawnych ich popełniania. Kolejnym z zagadnień poruszanych w rozmowach z uczniami były problemy cyberprzestępczości i cyberprzemocy. Policjant w przystępny i poparty przykładami sposób przedstawił młodzieży zagadnienia będące odpowiedzią na aktualne zagrożenia cywilizacyjne. Spotkanie stało się okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy przedstawicielem organów ścigania i młodymi ludźmi funkcjonującymi w realiach społeczeństwa nowoczesnych technologii.

                                              

    Spotkanie zorganizowała Agnieszka Sieradzka – pedagog szkolny

 

 

 

Andrzejkowy świat magii w bibliotece szkolnej

 

30 listopada w szkolnej bibliotece odbyła się całodniowa impreza wróżb andrzejkowych, która cieszyła się ogromną popularnością wśród młodszych uczniów. Jej celem było propagowanie polskich zwyczajów             i tradycji związanych z andrzejkami, integracja uczniów, rozbudzenie wyobraźni oraz przełamanie onieśmielenia. Chęć prowadzenia imprezy zgłosiły uczennice klasy VI, które  z zapałem przystąpiły do realizacji zadania.  Przygotowania do zabawy rozpoczęły się już w połowie listopada i obejmowały m.in. wybór postaci bajkowych, za które przebiorą się  prowadzące, ustalenie prowadzonych wróżb oraz przygotowanie niezbędnych rekwizytów.

W andrzejkowy poniedziałek w szkolnej bibliotece panowała miła i radosna atmosfera. Duże zainteresowanie odwiedzających wzbudziły bajkowe postacie za które przebrane były dziewczyny (m.in. Pippi Pończoszarka, Cyganka, Czarownica). Wróżby andrzejkowe były ciekawe, dostarczyły wiele uciechy, niektórym uczniom uchyliły rąbka tajemnicy dotyczącej przyszłości. Pamiętajcie jednak, że była to tylko zabawa i nie należy traktować jej zbyt poważnie.

Patrycja Poznańska, uczennica kl. VI 

 

 

 

 

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Niwelator problemów”

 

 

          7 grudnia br. gościliśmy w naszej szkole aktorów z krakowskiego teatru edukacji  i profilaktyki „Maska”, którzy to w niezwykle atrakcyjny dla młodych ludzi sposób przedstawili problematykę wchodzenia w uzależnienie       i pierwszych kontaktów z dopalaczami i innymi substancjami psychoaktywnymi. Do udziału w spektaklu zaprosiliśmy uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej  i naszych gimnazjalistów.
          Bohater spektaklu - Patryk jest zwyczajnym nastolatkiem, dobrze się uczy i nie sprawia problemów. Chłopak ma jednak problem w szkole - jest dręczony przez grupę „Puchy” – silnej  i dominującej dziewczyny. W końcu poddaje się, postanawia przyłączyć się do niej. Coraz więcej czasu spędza na siedzeniu pod blokiem, podpalaniu śmietników, gnębieniu słabszych. Nie stroni też od używek. Upada coraz niżej... . Jego problemy potęguje fakt, że ma słaby kontakt     z rówieśnikami i jeszcze gorszy z rodzicami. Ci rozstali się wiele lat wcześniej. Ojciec mieszka za granicą z nową rodziną, matka pracuje 24 godziny na dobę .

          To spektakl o tym, jak wielki wpływ na młodych ludzi ma towarzystwo z jakim się zadają, jak bardzo łatwo szukać zrozumienia wśród "trudnej młodzieży", kiedy nie znajduje się go w domu. Łatwo wpaść w złe towarzystwo, sięgnąć po pierwszego papierosa, alkohol czy narkotyki. Najczęściej wynika to z chęci zaimponowania grupie,       w którą chce się wejść. A stąd już niedaleka droga do uzależnienia. Przedstawienie miało zmusić młodzież do refleksji i odpowiedzi na pytanie „kto i w jaki sposób może pomóc młodemu człowiekowi, który zaczyna się gubić we własnych problemach”.

                                                                                  Przygotowała Agnieszka Sieradzka – pedagog szkolny

 

 

Spotkania biblioteczne

biblioteka1

    W dniach 23 września i 27 października 2015r. uczniowie kl. II i III uczestniczyli  w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w Filii bibliotecznej w Żelisławicach.

     Młodzi czytelnicy mieli możliwość udziału w lekcjach bibliotecznych: „Jesień wokół nas – jesień w wierszach” i w projekcie „Czytam sobie w bibliotece – Maja na tropie jaja”, „Syrop maga Abrakabry”. Celem organizacji tych zajęć było zachęcenie młodego pokolenia do czytania, aby uczniowie zainteresowali się słowem pisanym, a przez to otaczającym ich światem. W zajęciach prowadzonych przez panią bibliotekarkę J. Madejską było między innymi głośne czytanie fragmentów wierszy oraz książeczek, wykonanie prac plastycznych do wierszy, zabawy, krzyżówki i rebusy, które miały na celu rozwijać wyobraźnię, jak również umiejętność współdziałania w grupie. Z prac wykonanych przez uczniów kl. II i III,  a było ich sporo, została wykonana wystawa.

     Wszystko co dobre szybko się kończy. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia – jakie młodzi czytelnicy mogą zapisać w swojej pamięci bibliotekę jako miejsce atrakcyjne, ciekawe, w którym można fajnie spędzić czas i zdobyć wiedzę.

    Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek i dyplom.

M. Szczotarska

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się przemarszem mieszkańców gminy, władz samorządowych, uczniów szkół i członków organizacji ( w tym MDP) z siewierskiego Rynku do Kościoła pw. św. Macieja Apostoła.

     Członkowie MDP uczestniczyli w mszy świętej w intencji  Ojczyzny. Po mszy uczestnicy uroczystości zebrali się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby oddać hołd bohaterom, którzy walczyli, ginęli za wolną Ojczyznę. Po wysłuchaniu hymnu państwowego w wykonaniu Orkiestry Dętej oraz wystąpieniu Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Pana Zdzisława Banasia, MDP złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

     Na koniec tego ważnego święta członkowie MDP wysłuchali występu muzycznego grupy tarabani stów pod przewodnictwem Pana Adama Polachowskiego.

                                                                                                                        M. Szczotarska

Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!!!

27 listopada w naszym przedszkolu gościł prawdziwy iluzjonista – pan Wojtek, który przeniósł dzieciaki  we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki.

Poprzez odpowiednią oprawę muzyczną, dobór tricków, humor sytuacyjny i zapraszanie dzieci do czynnego udziału w czarach, pokaz był bardzo atrakcyjny.

Rozmnażający się papier, znikające i pojawiające się przedmioty, w cudowny sposób zszyte chusteczki, zaczarowane jajko to tylko niektóre efekty magiczne, które były bardzo spontanicznie odbierane przez widownię, wywoływały uśmiech i zdumienie na twarzach dzieci.  Przedszkolaki były zachwycone, zwłaszcza, że mogły magikowi pomagać                                  w wykonywaniu sztuczek, a po jego wyjściu nastrój czarów i tajemniczej magii jeszcze długo utrzymywał się w powietrzu.

A nastrój taki był bardzo potrzebny, ponieważ w dalszej części dnia dzieci z wielką radością uczestniczyły w różnych wróżbach i zabawach andrzejkowych.  Mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki itp.  Nie zabrakło również tańców, pląsów i zabaw przy muzyce. Słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice, był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy.

 Renata Hetmańczyk

O projekcie: KSIĄŻKA DLA SZPITALA

Aby czytać – potrzebne są książki…
 Aby rysować – trzeba mieć kredki, mazaki, farby…
 Aby się bawić – przydałyby się klocki, lalki, pluszaki…
 Aby wspierać małych pacjentów – wystarczy odrobina dobrej woli! 

Postanowiliśmy  przyłączyć się z przedszkolakami do akcji Książka dla szpitala! Już ponad 200 placówek wspiera małych pacjentów szpitali poprzez organizację zbiórek przedmiotów, które są przekazywane oddziałom dziecięcym w całym kraju. Akcja wchodzi w skład inicjatywy Książka dla malucha i objęta jest patronatem fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Aby wziąć udział w akcji Książka dla szpitala, wystarczy:

Rozpocząć zbiórkę używanych książeczek, kolorowanek, kredek, bloków  oraz zabawek, które zostaną przekazane szpitalowi dziecięcemu

Zapraszamy chętnych  do włączenia się do projektu-

Nauczycielki  przedszkola 

SPRAWNOŚĆ MANUALNA, PRZYGOTOWANIE DO PISANIA I RYSOWANIA

Dzieci nie lubią rysować gdy:

- Mają problem z czuciem dotykowym
- Mają problem z napięciem mięśniowym
- Nie potrafią fiksować wzroku, zaburzenie akomodacji i konwergencji ( wymagana konsultacja ortoptyczna)

Czytaj więcej: SPRAWNOŚĆ MANUALNA, PRZYGOTOWANIE DO PISANIA I RYSOWANIA

 

 

Spotkanie profilaktyczno-wychowawcze z policjantami na temat bezpieczeństwa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach

 policjant

          18 listopada br., po raz kolejny, zorganizowaliśmy na terenie naszej placówki profilaktyczno-edukacyjne spotkanie na temat bezpieczeństwa.  Było ono adresowane szczególnie do naszych najmłodszych wychowanków, tj. wychowanków grup przedszkolnych i uczniów klas I – III szkoły podstawowej.

          Tradycją szkoły stała się organizacja spotkań z dziećmi z udziałem zaproszonych policjantów. W tym roku ponownie gościliśmy u siebie funkcjonariuszy z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie państwa: starszą aspirant Iwonę Bajan i aspiranta Rafała Chelę. W czasie prelekcji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się: jakie są zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak należy przewozić dzieci   w samochodach, jak ostrożnie i z rozwagą nawiązywać kontakty z nieznajomymi dorosłymi.

          Dzieci niezwykle chętnie i aktywie dzielili się ze sobą wzajemnie  i z zaproszonymi gośćmi swoją wiedzą poznaną w szkole, swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, za co zostali nagrodzeni przez Policjantów pamiątkowymi odblaskami.

                                                     

                                                                                Agnieszka Sieradzka – organizator spotkania

 

 

KONKURS NA DYNIĘ Z OKAZJI HALLOWEEN

W październiku 2015 roku został zorganizowany konkurs na najciekawszą dynię z okazji Halloween. Dzieci z całej szkoły  z „niewielką” pomocą rodziców przygotowały przepiękne dynie. Nie były to zawsze prawdziwe, wydrążone dynie, były również dynie zrobione na drutach i dynie z papieru. Z roku na rok pomysły dzieci są coraz ciekawsze. Jury miało zatem trudny wybór, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Weronika Strzelecka (kl.VI sp)

II miejsce – Oliwia Nieścieruk ( kl. II sp)

III miejsce - Remigiusz Dziuba (kl.I a sp)

Wyróżnienia: Konrad Górecki (gr.0 –przedszkole)

                        Marcel Sikora  (kl.III sp)

                        Weronika Ożóg (kl.Ia sp)

                        Emilia Dworak (kl.II sp)

Zwycięzcom gratulujemy!

Oprac. Anna Gnacik

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

MIS

25.11.2015 r. duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, uczyć i świętować.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, już sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem sprawił dzieciom dużo radości.

Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny pani bibliotekarki z filii bibliotecznej w Żelisławicach, która przyniosła dzieciom mnóstwo książeczek o misiach. Opowiedziała o historii tego święta, a także przygotowała inne atrakcje: zgadywanki, quizy i konkursy, zabawy rysunkowe oraz degustację misiowego przysmaku- smacznego miodku. Poza tym dzieci tańczyły z misiami, bawiły się przy piosenkach: „Pokochaj pluszowego Misia”, ”Jadą, jadą misie”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Wszyscy doskonale się  bawili w towarzystwie swoich pluszowych  przyjaciół. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć ze swoimi ulubieńcami.

W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne będziemy się bawić. . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie jednak nie przemija.

Renata Hetmańczyk

 

 

"Dziady" cz. II w wykonaniu uczniów klasy II Gimnazjum

 

W piątkowe popołudnie,  30 października  br. na sali gimnastycznej  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach uczniowie klasy II gimnazjum, pod opieką Pani mgr Małgorzaty Miłoch, zaprezentowali inscenizację dramatu Adama Mickiewicza pt.: ,,Dziady” cz. II.   Działania te podjęliśmy w ramach realizacji uczniowskiego projektu edukacyjnego ,który każdy uczeń gimnazjum musi podczas trzyletniej nauki zrealizować.  Prace rozpoczęliśmy od dokładnego omówienia treści dramatu, a następnie  przydzielenia konkretnym osobom fragmentów tekstu. Koleżanka Karina Sornik podjęła się wykonania plakatu teatralnego informującego o spektaklu, Wiktoria Baran miała wykonać zaproszenia dla naszych rodziców i innych gości. Nasza polonistka pomogła nam  dokonać odpowiedniej oprawy muzycznej i  realistycznej scenografii. Sam spektakl dostarczył nam i widzom również wiele wrażeń i skłaniał do  przemyśleń. Pojawiające się  duchy i widma, które przestrzegały przed popełnieniem najczęstszych grzechów,  uświadamiały, że wina zawsze kończy się karą i w zależności od czynów jest lżejsza bądź cięższa. Nastrój w przedstawieniu tworzyła ciemność panująca na sali. Realistyczna dekoracja, muzyka, zapalone świece jak i wyróżniające się charakterystyczne elementy spośród  naszego czarnego ubioru pozwalały  odczuć panującą sytuację. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokimi zdolnościami aktorskimi i dużym zaangażowaniem. Brawa i słowa pochwały ze strony Pani dyrektor Ewy Stelmach, Pani Małgorzaty Miłoch i naszych rodziców dały nam poczucie świetnie wykonanego zadania.

                                                                 Magdalena Bijak uczennica kl. II Gimnazjum  w Żelisławicach 

 

 

Pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych

    22 października 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Żelisławicach odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych. Pytania konkursowe były napisane w oparciu o Ewangelię św. Łukasza. Do etapu dekanalnego przechodził uczeń, który uzyskał minimum 50% możliwych do zdobycia punktów. Z naszej szkoły       w konkursie wzięło udział czterech uczniów z klasy IV i VI. Do następnego etapu, który odbędzie się 19 listopada, zakwalifikowała się Zuzanna Farnicka z klasy VI. Gratulujemy

Oprac. Marzena Przybyłka

  

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa w Siewierzu

 

      Dnia 19 października uczniowie klasy II i III wraz z opiekunami p. M. Szczotarską,  p. I. Ludwik wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Siewierzu. Podczas wycieczki odbyły się zajęcia edukacyjne w Izbie Leśnej, gdzie uczniowie zapoznali się z najczęściej występującymi zwierzętami na terenie okolicznych lasów.             Przy pomocy prezentacji komputerowej uczniowie mogli posłuchać także odgłosów zwierząt i ptaków leśnych. Pani przewodnik opowiadała o ciekawostkach z życia lasu i jego mieszkańców. Po zajęciach odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, a następnie międzyklasowy turniej na temat lasu   i jego mieszkańców.

        Dzięki sprzyjającej pogodzie uczniowie miło i pożytecznie spędzili czas. Uśmiechnięci   i zadowoleni opowiadali o wrażeniach z wycieczki w drodze do domu.

  M. Szczotarska 

 

 

Wycieczka do zabytkowej kopalni srebra
w Tarnowskich Górach

 6 października 2015 roku uczniowie klas II, III i IV szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami: p. M. Szczotarską, p. I. Ludwik i p. A Nimirską uczestniczyli w wycieczce do Tarnowskich Gór. Przygodę rozpoczęli od zwiedzania Śródmieścia Tarnowskich Gór. Podczas spaceru pani przewodnik zapoznała uczniów z najważniejszymi obiektami zabytkowymi oraz  z legendami związanymi z historią miasta. Następnym punktem programu było zwiedzanie kopalni srebra. W muzeum przy kopalni   pan przewodnik opowiedział uczestnikom wycieczki historię kopalni oraz pokazał narzędzia i maszyny, którymi dawniej posługiwali się górnicy. Potem  uczniowie założyli na głowy kaski i zjechali do podziemi wyciągiem szybowym na głębokość 45 m. Dalej poszli trasą wyrobisk komorowych i korytarzowych wyznaczoną trzema szybami: "Anioł", "Szczęść Boże" i "Żmija". Zwiedzali stanowiska pracy gwarków - ówczesnych górników i zobaczyli ich narzędzia. Podziwiali przyrodę w postaci nacieków wapiennych, zjawisk krasowych i podziemnych zbiorników wody. Na końcu przepłynęli łodziami chodnikiem odwadniającym o długości 270 m. Cała trasa turystyczna została wzbogacona o efekty dźwiękowe oddające codzienny trud pracy gwarków pod ziemią.
Po wyjeździe z kopalni kupili pamiątki i  obejrzeli niezwykłe maszyny parowe znajdujące się w skansenie na powierzchni kopalni. Zakończeniem wyprawy był spacer po parku krajobrazowym.

Pełni nowych wrażeń, z pamiątkami w kieszeniach, wrócili szczęśliwie do szkoły i do swoich domów.

                                                                                                                                 Ilona Ludwik

 

 

Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

 

   13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, zgodnie z tradycją społeczność szkolna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w  Żelisławicach uroczyście obchodziła Dzień  Edukacji Narodowej oraz Pasowania na Ucznia klasy I.

     Na uroczystość przybyli zaproszeni goście : zastępca Burmistrza Miasta   i Gminy Siewierz Pan Dariusz Waluszczyk,  Ks. Proboszcz Marek Majchrzak, Radna Rady Miejskiej w Siewierzu oraz Sołtys Sołectwa Żelisławice Pani Alicja Bieniek, Radna Rady Miejskiej w Siewierzu oraz Sołtys Sołectwa Leśniaki Pani Zofia Machura, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Ziętek wraz  z Radą Rodziców,  emerytowani nauczyciele,  przyjaciele szkoły,  rodzice                  i dziadkowie naszych uczniów.

    Uczniowie starszych klas poetycko i śpiewająco podziękowali pracownikom oświaty za ich codzienny trud. Po pięknych życzeniach nadeszła niezwykle ważna chwila i główny punkt uroczystości. Uczniowie klas I a i I b zaprezentowali swój program artystyczny, który miał udowodnić, że zasługują na miano ucznia. Egzamin zdali śpiewająco, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

    Po części artystycznej nastąpiło długo wyczekiwane ślubowanie i pasowanie ogromnym ołówkiem na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Pani dyrektor Ewa Stelmach. 

    „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – ślubowało 37 uczniów.

    A potem już prezenty, prezenty, prezenty… Ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz, Dyrektora Zespołu oraz Rodziców. I słodki poczęstunek na zakończenie tego ważnego dnia.

    Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.

    Pierwszak –  to brzmi dumnie!

Oprac. Beata Sarnecka