Strażackie pożegnanie wakacji

 

      Ostatnie chwile wakacji  członkowie MDP poświęcili na poszerzenie swojej wiedzy i doskonalenie umiejętności pożarniczych.

Czytaj więcej: Strażackie pożegnanie wakacji

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

75. rocznica wybuchu II wojny światowej

MDP w pełnym umundurowaniu dnia 1 września uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 75. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przed pomnikiem znajdującym się      na placu Wojska Polskiego w Siewierzu, ku czci mieszkańców miasta i gminy Siewierz poległych w czasie II wojny światowej, rozpoczęła się główna część obchodów. Przedstawiciele władz urzędów, instytucji i organizacji społecznych złożyli wiązanki kwiatów, oddając hołd ofiarom wojny.

Całość obchodów wzbogacił program artystyczny przygotowany przez uczniów ZS w Siewierzu i ZSP w Wojkowicach Kościelnych.

Małgorzata Szczotarska

Opinie uczniów o MDP

Moja pasja związana za strażą rozpoczęła się po wzięciu udziału w konkursie Wiedzy Pożarniczej i przejściu do kolejnego etapu. Potem wstąpiłam do  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Drużyna ta jest bardzo zgrana i pełna zapału. Nauczyciele, którzy prowadzą drużynę potrafią nas wiele nauczyć i też są pełni zapału. W MDP podobają mi się mundury, dyscyplina i atmosfera, która tam panuje. Dzięki drużynie możemy reprezentować szkołę podczas uroczystości religijnych i państwowych.

 Wiktoria Merta kl. VI

Czytaj więcej: Opinie uczniów o MDP

MDP świętowała Dzień Strażaka

       W  Żelisławicach  obchody  rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 maja  tradycyjnie  połączone są  z obchodami Dnia Strażaka. Tegoroczne uroczystości były okazją dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do aktywnego  uczestnictwa  w ich obchodach. Obchody rozpoczęły się  od zbiórki  przed remizą OSP Żelisławice,  a następnie przemarszem  do kościoła parafialnego. Ks. proboszcz  Marek Majchrzak sprawował  Mszę św. w intencji ojczyzny oraz strażaków, którzy odeszli na wieczna wartę.

Czytaj więcej: MDP świętowała Dzień Strażaka

      Jak zostać strażakiem - tworzymy Mlodzieżową Drużynę Pożarniczą

 

 

        Z inicjatywy Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach oraz Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego         w Żelisławicach utworzono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Koordynatorem upoważnionym do rekrutacji młodzieży             z ramienia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego została Pani Małgorzata Szczotarska wspólnie z Panią Jolantą Machurą. Podstawowym kryterium naboru był wiek 12 – 16 lat oraz nienaganne zachowanie. Do drużyny mogą wstępować zarówno dziewczyny jak i chłopcy - mieszkańcy Leśniaków i Żelisławic. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem wśród młodzieży szkolnej. Ostatecznie nabór zakończono z początkiem kwietnia, przyjmując w szeregi MDP 23 członków.

Czytaj więcej: „Jak zostać strażakiem – tworzymy Młodzieżową Drużynę Pożarniczą”