Spotkanie Rady Rodziców

Dyrektor  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach  zaprasza Radę Rodziców  na spotkanie w dniu 13  czerwca br.  o godz. 17.00 w budynku szkoły . Spotkanie będzie dotyczyło  podsumowania pracy w roku szkolnym 2011/2012.

XIII Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów klas III

To już po raz trzynasty młodzi poloniści z klas III stanęli w szranki, by walczyć z zawiłościami polskiej ortografii o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii klas III. W konkursie , dorocznie przygotowywanym przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej z ZS-P w Żelisławicach, wzięli udział Ci , którzy wygrali szkolne bądź klasowe eliminacje. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda oraz uzupełnianek ortograficznych. Poziom był bardzo wysoki , a o kolejnych miejscach decydował czasem przecinek. Mistrzem Ortografii naszej gminy Anno Domini 2012 została Dominika Wylon z ZS w Brudzowicach. Drugie miejsce zajął Michał Skalski z ZS  w Siewierzu, a trzecie - Wiktoria Machura z ZS-P w Żelisławicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

„Talenty są jak diamenty – niektóre trzeba znaleźć, a inne tylko oszlifować”

W godzinach popołudniowych 25 stycznia 2012r. w naszym Zespole odbył  się „Dzień Talentów”. Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły z Pasją, który: ” ma na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości, rozwoju każdego ucznia. Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe. Jest to jeden ze sposobów wzbogacenia oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają swoje pasje i talenty.

Czytaj więcej: „Talenty są jak diamenty – niektóre trzeba znaleźć, a inne tylko oszlifować”

Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I-III”

 

Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I-III”

W roku szkolnym  2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt zakłada zindywidualizowanie procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych, poprzez realizację określonych zajęć dodatkowych dla uczniów oraz doposażenie bazy dydaktycznej w odpowiednie materiały dydaktyczne, a także niezbędny sprzęt.

Od października 2011roku  28  uczniów klas I-III bierze  udział w czterech rodzajach zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły:

- zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji oraz problemami logopedycznymi;

- zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych;

- zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy;

- zajęcia rozwijające ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych.

Dzień Talentów

„Talenty są jak diamenty
– niektóre trzeba znaleźć, a inne tylko oszlifować”
.

Dyrekcja , Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Żelisławicach

zapraszają

na  uroczystość  z okazji Dnia  Talentów, która odbędzie się

25.01.2012 r. o godzinie 17 00 w naszej szkole  .

Wesołych Świąt

Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej,  rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek,
oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy

 

niż ten, co właśnie mija-

 

życzy

społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Żelisławicach

Zaproszenie na Jasełka !!!

Cała społeczność  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego serdecznie zaprasza na Szkolne Jasełka, które odbędą się 21grudnia o godzinie 17.00 w naszej szkole . Oprócz tradycyjnych Jasełek prezentowanych w wykonaniu przedszkolaków , będzie można posłuchać pastorałek w wykonaniu chóru klas  młodszych  oraz kolęd śpiewanych przez szkolny chór i solistów.

Szkolne Mikołajki

 

5 grudnia 2011r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żelisławicach kolejny raz odbyła się impreza  pod  hasłem „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” zorganizowana jak co roku przez Samorząd Uczniowski.  O tytuł Mikołaja 2011 walczyło dziewięciu  reprezentantów od I klasy szkoły podstawowej do III gimnazjum.

Czytaj więcej: Szkolne Mikołajki

X Gminny Konkurs Języka Angielskiego

 

Już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego, można śmiało mówić o małym jubileuszu z tej okazji! Do udziału w konkursie zaproszone zostały jak zwykle szkoły z terenu naszej gminy, czyli reprezentanci szkół z Siewierza, Wojkowic Kościelnych i Brudzowic.

Czytaj więcej: X Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Informacja dla rodziców

Przypominamy, że dnia 28 listopada 2011r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami wszystkich uczniów Zespołu ( przedszkole , szkoła podstawowa, gimnazjum ). Wśród omawianych spraw , będą również przedstawione rodzicom  edukacyjne postępy uczniów .