Dzień Rodziny i Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka

 

Dzień Rodziny i pasowanie na przedszkolaka

 

Jak co roku przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. W tym dniu wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć   i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Puntem kulminacyjnym spotkania było Pasowanie na Przedszkolaka.Zgodnie z tradycją naszego przedszkola co roku przyjmujemy nowych przedszkolaków do naszej społeczności. Dzieci niecierpliwie oczekiwały na tę ważną dla nich chwilę. Uroczystości w grupie maluszków rozpoczęły się od części artystycznej. Dzieci zaprezentowały to, czego przez wiele tygodni uczyły się w przedszkolu. Był to dla nich ogromny, ale miły wysiłek.  Dzieci zmieniły się w prawdziwych artystów poprzez śpiew, taniec i recytację, którą zaprezentowały.
Na zakończenie Pani dyrektor Ewa Stelmach zaczarowanym ołówkiem pasowała wszystkie maluszki na przedszkolaka. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, znaczki, książki i rogi obfitości. Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego w doświadczenia pobytu w naszym przedszkolu. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne laurki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc.

Dorota Kubisa- Skalska

 

 

Bez tytułu

 

„ SMOK WAWELSKI” W PRZEDSZKOLU

 

 IMG 9986

Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców zasponsorowała naszym milusińskim niespodziankę – spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

4 czerwca gościliśmy w przedszkolu aktorów ze Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini z przedstawieniem pt. „Smok Wawelski”.Barwne stroje, różnorodna muzyka, ciekawa akcja i humor – to wszystko mogliśmy zaobserwować podczas występu. Mali widzowie żywiołowo reagowali na akcję rozgrywającą się w przedstawieniu, uczestniczyli w organizowanych przez aktorów zabawach.

Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało, a najbardziej oczywiście smok.

 

DSCF0010   DSCF0021

 

 

 

 

UWAGA RODZICE!

 

INFORMUJEMY,

ŻE UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

ODBĘDZIE SIĘ 21 CZERWCA 2019 R. (PIĄTEK)

O GODZ. 10.00

W SALI GIMNASTYCZNEJ NASZEJ SZKOŁY.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 

PRZYPOMINAMY,

ŻE PRZEDSZKOLE W ŻELISŁAWICACH JEST CZYNNE

DO  28 CZERWCA 2019 R.

LIPIEC TO MIESIĄC PRZERWY WAKACYJNEJ - PRZEDSZKOLE JEST NIECZYNNE.

ZAPRASZAMY PONOWNIE DO PRZEDSZKOLA

W SIERPNIU 2019 R.

 

 

 

Eksperymentujemy - bawimy się kolorami” zajęcia w przedszkolu

.:czytaj więcej:.


Konkurs plastyczny : Bezpieczny przedszkolak…”

.:czytaj więcej:.


Moje dziecko jest bezpieczne” -

 kształtowanie właściwych zachowań dzieci w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu

.:czytaj więcej:.


WIOSENNE KANAPKI

.:czytaj więcej:.


Zabawy sensoryczne z pianką do golenia

.:czytaj więcej:.


Zajęcia z zakresu aktywnego słuchania i przeżywania muzyki w grupie maluszków

.:czytaj więcej:.


 

Z KOZUCHĄ KŁAMCZUCHĄ POWITALIŚMY WIOSNĘ

Z KOZUCHĄ 1

 

Z KOZUCHĄ 2

 

 

Z KOZUCHĄ 3

 

21 maca – pierwszy dzień wiosny był dla dzieci z naszego przedszkola dniem wyjątkowym nie tylko dlatego, że na zajęciach powitaliśmy wiosnę, ale również w tym dniu gościliśmy teatr „Sztuka” z Trzebini.

Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „ Kozucha Kłamczucha”, które wzbudziło zachwyt i wiele pozytywnych emocji wśród dzieci. Inscenizacja opowiadała o niesfornej kózce, która okłamywała swoją gospodynię. Gdy kłamstwo wyszło na jaw, zwierzątko zostało wygnane z gospodarstwa.  Wszystko jednak dobrze się skończyło, koza wróciła do gospodyni i obiecała, że już nigdy nie będzie kłamać. Spektakl mimo, że bardzo zabawny, niósł ze sobą bardzo ważny przekaz moralny ucząc prawdomówności. Dzieci były pod wrażeniem pięknej scenografii i mnogości występujących postaci, cały czas brały czynny udział w przedstawieniu.

Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinansowała spektakl.

 

Renata Hetmańczyk

 

 

rekrutacja20192020

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Żelisławicach

Babcia i Dziadek - rozpieszczają, kochają bezwarunkową miłością, pozwalają prawie na wszystko. Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez nich. Babcia jest często pierwszą nauczycielką życia. Ma nieskończoną cierpliwość, by odpowiadać na tysiące pytań. Dziadek zna wiele ciekawych historyjek, trudno się z nim nudzić, choćby przez chwilę.

Mieć babcię i dziadka to wielkie szczęście, bo to właśnie oni mają dla swoich wnucząt najwięcej czasu, dużo ciepła i miłości. To dla nich 25 stycznia 2019 r. w podzięce za miłość, cierpliwość, wyrozumiałość i otwarte serce, przedszkolaki z Żelisławic, pod czujnym okiem wychowawczyń, zaprezentowały wspaniały program artystyczny.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość miała niezwykły przebieg. Tym razem spotkaliśmy się wszyscy wspólnie ( wszystkie grupy przedszkolne) w sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej                      z pomocą rodziców. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie do naszej placówki, gdzie niecierpliwie wypatrywali ich wnukowie.. Uroczystość rozpoczęła się od miłych słów i życzeń wygłoszonych przez przedstawicieli z grupy 6 -latków. Następnie dzieci zaprezentowały swe talenty w przygotowanym programie artystycznym.Nie zabrakło przy tym również tanecznych kroków, poruszających niejednego z widzów. Dziadkowie ze wzruszeniem nagradzali występy swoich wnucząt gromkimi brawami. Kończąc przedstawienie, przedszkolaki złożyły życzenia, odśpiewały gromkie 100 lat zgromadzonym babciom i dziadkom oraz wręczyły przygotowane upominki. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Stelmach, składając najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego święta.. W czasie uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zaangażowane mamy, podczas którego było wiele okazji do rozmów i wspomnień. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dostojni goście opuszczali szkołę wzruszeni, dziękując za miło spędzony czas. Był to niezwykły wieczór nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To czas, w którym w wielu sercach gościła radość i duma z wnucząt. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za ich bezgraniczną miłość. Gustaw Flaubert mówi: " Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje".

Całą uroczystość przygotowały:

Dorota Kubisa- Skalska, Justyna Felis, Renata Hetmańczyk oraz Patrycja Kot

dzienbabcidziadka2019

Rodzinne spotkanie przy choince w grupie maluszków

Święta Bożego Narodzenia to czas radosny, pełen miłości i ciepła rodzinnego. Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji miejsce szczególne. Dla wielu ludzi jest to święto nie tylko najważniejsze, ale i najpiękniejsze.

rs1

Szczególną radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. Dzieci w wieku przedszkolnym przyjmują do serduszek wszystko to, co my, dorośli, chcemy im ofiarować. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania tradycji.

Kiedy tylko nasze przedszkole przybrało świąteczny wystrój, zostało pięknie udekorowane i przygotowane do nadchodzących Świąt a nasze kochane przedszkolaki ozdobiły choineczkę postanowiły zaprosić najbliższych na „Spotkanie przy choince”. Już od jakiegoś czasu dzieci przygotowywały się pod bacznym okiem wychowawców na to ważne wydarzenie i przepięknie rozpoczęły je występem na scenie, gdzie śpiewały piosenki świąteczne oraz pięknie recytowały wiersze. Na koniec występu wspólnie złożyły swoim rodzicom życzenia świąteczne.
     Cała społeczność przedszkolna dziękuje Mikołajowi za przybycie i wręczenie upominków przedszkolakom, oraz Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości i paczek.

rs2

Dorota Kubisa- Skalska

 

 

Sprawozdanie z Andrzejek

 

Sprawozdanie z Andrzejek 2018

 

 

29.11.2018 Przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków miały możliwość zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowe wróżby, oraz inne wesołe zabawy np. wyciąganie losów, przebijanie serca z imionami. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

Kolejną atrakcją tego dnia była prezentacja poszczególnych strojów.Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

 

Oprac. Patrycja Kot

 

 

MIŚ PRZYJACIELEM DZIECKA

Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci przytulanką.

 

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Do obchodów tego sympatycznego święta po raz kolejny przyłączyły się przedszkolaki z naszego przedszkola. W tym dniu przedszkole zamieniło się w „misiową krainę”. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie malutkie, średnie i olbrzymie. Po śniadaniu uczestniczyły we wspólnych zabawach: śpiewały, tańczyły, rozwiązywały zagadki, wysłuchały opowiadań o misiach. Uśmiech na twarzach dzieci gościł przez cały dzień.

 

 

Renata Hetmańczyk

 

DSCF6905  DSCF6959

W przedszkolu jest wesoło.

W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło,
w naszym przedszkolu miło płynie czas.
Dzieci są zawsze radosne, szczęśliwe,
więc tu z chęcią wraca każdy z nas…

O tym, że w Przedszkolu jest wesoło nikogo nie musimy przekonywać. Poprzez urozmaicone zajęcia i zabawę dzieci uczą się nowych rzeczy, poszerzają słownictwo, ćwiczą koncentrację uwagi i przede wszystkim czerpią wiele radości z dobrze wykonanego zadania. Spoglądając na zabawę z tej perspektywy, dostrzegamy jej ogromne walory edukacyjne – nie tylko ułatwiające opanowanie   pewnych umiejętności, ale również uczące życia, w szczególności w jego społecznym wymiarze

A tu zostawiamy ślad nieocenionej, dziecięcej radości:

p1

chłopcy zastanawiają się, co można zrobić z tych ogromnych klocków? Trzeba to przedyskutować…

p2

dziewczynki organizują zabawę w dom

p3

pora na obiadek, a może będą to urodziny? 

p4

zabawa z bańkami jest super

p5

Na balu przedszkolaków nie może zabraknąć zabawy z chustą KLANZA.

 p6

 Dzień ze słodziakami- to sama radość!

Opracowała Dorota Kubisa- Skalska.

 

Sprawozdanie z wycieczki do miejsca pamięci narodowej w Żelisławicach

 

 

W dniu 07.11.2018 roku dzieci z grupy starszaków wybrały się do Miejsc Pamięci Narodowej celem uczczenia pamięci zmarłych. Przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej Ojczyzny i zapalić znicze przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą żołnierzy poległych w obronie polskiej ziemi. Na miejscu zostaliśmy mile zaskoczeni zaproszeniem do remizy OSP w celu obejrzenia strojów strażackich, sprzętu, samochodów i ich wyposażenia. Dzieci miały możliwość przymierzenia kasku strażackiego. Wóz strażacki zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.  Największą frajdę sprawiła przedszkolakom możliwość wejścia do samochodu strażackiego. Śmiechu i zabawy było co niemiara. 

                                                                                                         

Oprac. P. Kot