Zasady bezpiecznych ferii

 

 

We wish you a Merry Christmas…

 

Zajęcia koła języka angielskiego, które odbyły się przed przerwą świąteczną upłynęły w miłej atmosferze. Uczniowie uczęszczający na zajęcia mieli okazję śpiewać kolędy w języku angielskim zarówno te dobrze im znane, często zasłyszane w radiu, jak i te mniej znane, które usłyszeli po raz pierwszy. Wspólne kolędowanie wprawiło nas w świąteczny nastrój. Uczniowie chętnie wykonali kartki z życzeniami w języku angielskim. Mieli okazję omówić zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe panujące w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz utrwalić słownictwo związane z tym świętem poznane na lekcjach języka angielskiego. Jednym z celów zajęć koła jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, wzbudzenie zainteresowania językiem obcym oraz poszerzenie wiedzy w zakresie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Prowadzący zajęcia

            Magdalena Bednarczyk

 

 

 
 
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej
 
Święta coraz bliżej 1   Święta coraz bliżej 3
Święta coraz bliżej 2
 
  
           Trwa okres przedświątecznej krzątaniny. W domach już czas  sprzątania, mycia okien i różnych innych czynności porządkowych. W niektórych domostwach stoją już przystrojone  i świecące choinki.
        W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Żelisławicach także trwają świąteczne przygotowania. Wszyscy uczniowie szkoły wycinają i zawieszają gwiazdki, które pojawią się na głównym korytarzu szkolnym. W prawie każdej klasie jest już ubrana przez dzieci  i młodzież choinka. Na każdej gazetce szkolnej znajdują się piękne dekoracje, a przy wejściu, na głównym korytarzu, wszystkich wita piękna choinka - jeden z symboli grudniowego święta.
 
                                                             Martyna Kocot kl.Vb
                                                          Martyna Masłyka kl.VI
                                                                  Julia Gocyła kl.VI
 

 

Nasze sposoby

na długie jesienne wieczory

 

Jesienny czas jest dla naszego samopoczucia szczególnie trudny. Wpływ na to mają niewątpliwie coraz krótsze dni i coraz dłuższe noce. Jesienne wieczory zaczynają się już o 16-tej. W ciągu dnia ciężko pracujemy w szkole na zajęciach lekcyjnych, po powrocie do domu czekają na nas obowiązki oraz często zajęcia dodatkowe, potrzebujemy zatem chwili wytchnienia, czasu na regenerację sił. Jakie są zatem Wasze uczniowie sposoby na jesienne wieczory? Odpowiedziały nam uczestniczki koła medialnego:

    Mój sposób długie jesienne wieczory to oglądanie ulubionego serialu lub bawienie się z moim pieskiem. Czasami czytam książkę. Jeżdżę również na basen. Wczoraj wieczorem odwiedziła mnie babcia z dziadkiem,         z kolei dziś z siostrą i z mamą  mam robić babeczki.                 

Julia Gocyła

 

   Wieczorami często gramy całą rodziną w gry planszowe. Czasami oglądam programy rozrywkowe w telewizji. Lubię spotykać się z przyjaciółmi, spacerować, jeździć na basen.

                                                                    Martyna Masłyka

   

 

 

Pierwsze miesiące po wakacjach

 

Skończyły się wakacje i trzeba było wracać do szkoły. W zapomnienie odszedł czas beztroskiej zabawy. Przed nami jeszcze osiem miesięcy nauki, przygotowywania się do zajęć, konkursów i zawodów. W klasie piątej doszedł nam nowy przedmiot - geografia, która jest bardzo interesująca, ale trudna. Na zajęciach lekcyjnych musimy się skupiać i uważnie słuchać. W tym roku szkolnym wprowadzania jest na każdym przedmiocie średnia ważona ocen. Teraz nie ma już żartów. Do każdego sprawdzianu należy przygotować się bardzo dokładnie. W szkole, oprócz obowiązków, czekają na nas jednak też bardzo przyjemne chwile – wycieczki, wyjścia, ciekawe lekcje, zajęcia świetlicowe i biblioteczne oraz „słodkie środy”.                    

Martyna Kocot