Koło europejskie w klasie Vb

- podsumowanie pracy

W bieżącym roku szkolnym uczniowie, którzy uczęszczali na zajęcia koła europejskiego przygotowywali się do obchodów Dnia Unii Europejskiej podczas którego miała nastąpić prezentacja wybranych krajów Unii Europejskiej, wystawa tematyczna oraz wystawa pamiątek z podróży. Czy wiecie, że dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej? Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia EuropejskiejWspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950. Dzień ten czasami, dla odróżnienia od Dnia Rady Europy, nazywany jest Dniem Unii Europejskiej. Co ciekawe, nie jest to jednak poprawna nazwa, gdyż według uchwałyParlamentu Europejskiego dzień ten jest nazywany Dniem Europy i taka jego nazwa figuruje we wszystkich oficjalnych dokumentach i materiałach Unii Europejskiej.

Z przyczyn oczywistych uczniowie nie mogli zaprezentować tego, co przygotowywali przez kilka tygodni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli kontynuować przygotowania i zorganizować uroczysty Dzień Unii Europejskiej. Chciałabym podziękować tym uczniom, którzy systematycznie pojawiali się na zajęciach oraz zachęcić do udziału w zajęciach koła europejskiego w przyszłym roku szkolnym.

Magdalena Bednarczyk

Zasady bezpiecznych ferii

 
 
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej
 
Święta coraz bliżej 1   Święta coraz bliżej 3
Święta coraz bliżej 2
 
  
           Trwa okres przedświątecznej krzątaniny. W domach już czas  sprzątania, mycia okien i różnych innych czynności porządkowych. W niektórych domostwach stoją już przystrojone  i świecące choinki.
        W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Żelisławicach także trwają świąteczne przygotowania. Wszyscy uczniowie szkoły wycinają i zawieszają gwiazdki, które pojawią się na głównym korytarzu szkolnym. W prawie każdej klasie jest już ubrana przez dzieci  i młodzież choinka. Na każdej gazetce szkolnej znajdują się piękne dekoracje, a przy wejściu, na głównym korytarzu, wszystkich wita piękna choinka - jeden z symboli grudniowego święta.
 
                                                             Martyna Kocot kl.Vb
                                                          Martyna Masłyka kl.VI
                                                                  Julia Gocyła kl.VI
 

 

 

We wish you a Merry Christmas…

 

Zajęcia koła języka angielskiego, które odbyły się przed przerwą świąteczną upłynęły w miłej atmosferze. Uczniowie uczęszczający na zajęcia mieli okazję śpiewać kolędy w języku angielskim zarówno te dobrze im znane, często zasłyszane w radiu, jak i te mniej znane, które usłyszeli po raz pierwszy. Wspólne kolędowanie wprawiło nas w świąteczny nastrój. Uczniowie chętnie wykonali kartki z życzeniami w języku angielskim. Mieli okazję omówić zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe panujące w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz utrwalić słownictwo związane z tym świętem poznane na lekcjach języka angielskiego. Jednym z celów zajęć koła jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, wzbudzenie zainteresowania językiem obcym oraz poszerzenie wiedzy w zakresie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Prowadzący zajęcia

            Magdalena Bednarczyk

 

 

 

Nasze sposoby

na długie jesienne wieczory

 

Jesienny czas jest dla naszego samopoczucia szczególnie trudny. Wpływ na to mają niewątpliwie coraz krótsze dni i coraz dłuższe noce. Jesienne wieczory zaczynają się już o 16-tej. W ciągu dnia ciężko pracujemy w szkole na zajęciach lekcyjnych, po powrocie do domu czekają na nas obowiązki oraz często zajęcia dodatkowe, potrzebujemy zatem chwili wytchnienia, czasu na regenerację sił. Jakie są zatem Wasze uczniowie sposoby na jesienne wieczory? Odpowiedziały nam uczestniczki koła medialnego:

    Mój sposób długie jesienne wieczory to oglądanie ulubionego serialu lub bawienie się z moim pieskiem. Czasami czytam książkę. Jeżdżę również na basen. Wczoraj wieczorem odwiedziła mnie babcia z dziadkiem,         z kolei dziś z siostrą i z mamą  mam robić babeczki.                 

Julia Gocyła

 

   Wieczorami często gramy całą rodziną w gry planszowe. Czasami oglądam programy rozrywkowe w telewizji. Lubię spotykać się z przyjaciółmi, spacerować, jeździć na basen.

                                                                    Martyna Masłyka

   

 

Więcej artykułów…