Nasze sposoby

na długie jesienne wieczory

 

Jesienny czas jest dla naszego samopoczucia szczególnie trudny. Wpływ na to mają niewątpliwie coraz krótsze dni i coraz dłuższe noce. Jesienne wieczory zaczynają się już o 16-tej. W ciągu dnia ciężko pracujemy w szkole na zajęciach lekcyjnych, po powrocie do domu czekają na nas obowiązki oraz często zajęcia dodatkowe, potrzebujemy zatem chwili wytchnienia, czasu na regenerację sił. Jakie są zatem Wasze uczniowie sposoby na jesienne wieczory? Odpowiedziały nam uczestniczki koła medialnego:

    Mój sposób długie jesienne wieczory to oglądanie ulubionego serialu lub bawienie się z moim pieskiem. Czasami czytam książkę. Jeżdżę również na basen. Wczoraj wieczorem odwiedziła mnie babcia z dziadkiem,         z kolei dziś z siostrą i z mamą  mam robić babeczki.                 

Julia Gocyła

 

   Wieczorami często gramy całą rodziną w gry planszowe. Czasami oglądam programy rozrywkowe w telewizji. Lubię spotykać się z przyjaciółmi, spacerować, jeździć na basen.

                                                                    Martyna Masłyka

   

 

 

Pierwsze miesiące po wakacjach

 

Skończyły się wakacje i trzeba było wracać do szkoły. W zapomnienie odszedł czas beztroskiej zabawy. Przed nami jeszcze osiem miesięcy nauki, przygotowywania się do zajęć, konkursów i zawodów. W klasie piątej doszedł nam nowy przedmiot - geografia, która jest bardzo interesująca, ale trudna. Na zajęciach lekcyjnych musimy się skupiać i uważnie słuchać. W tym roku szkolnym wprowadzania jest na każdym przedmiocie średnia ważona ocen. Teraz nie ma już żartów. Do każdego sprawdzianu należy przygotować się bardzo dokładnie. W szkole, oprócz obowiązków, czekają na nas jednak też bardzo przyjemne chwile – wycieczki, wyjścia, ciekawe lekcje, zajęcia świetlicowe i biblioteczne oraz „słodkie środy”.                    

Martyna Kocot