Pomocna dłoń 

 278609209 708905330131972 7534473800158409514 n

   To już kolejny raz uczniowie klasy 1 wyciągnęli swą dłoń do podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Konstantynowie Łódzkim. Tym razem była to symboliczna dłoń z kartką świąteczną, a dokładnie 17 małych dłoni z siedemdziesięcioma kartkami. Tyle kartek zrobiły dzieci, aby nikogo nie pominąć. Mamy nadzieję, że sprawiły przyjemność osobom chorym i samotnym, które święta spędzały z dala od domu i bliskich. 

Beata Sarnecka

 

 

Góra grosza

 

 

 

Podsumowanie zbiórki humanitarnej

Podsumowanie zbiórki humanitarnej1

 

 

 

 

Pomocna dłoń

275098820 383718976912867 2283419416354199650 n

             Wszyscy spotykamy w swoim życiu tych, do których powinniśmy wyciągnąć swoją dłoń. Nie będzie to możliwe bez życzliwości i szacunku dla innych, nie będzie możliwe bez odpowiedniego poziomu empatii. Empatia to rozumienie drugiego człowieka – jego potrzeb i emocji oraz zdolność współodczuwania z nim. Współczesne badania dowodzą, że można się jej nauczyć, a wrodzone predyspozycje rozwijać od najmłodszych lat. Okazji jest mnóstwo, możliwości niezliczona ilość.

             Zarówno uczniowie klasy 1, jak i ich rodzice, przyklasnęli pomysłowi, aby pomóc osobom, które swój czas spędzają, w zamkniętym dla odwiedzających z powodu pandemii, zakładzie opiekuńczo – leczniczym. Obrazki wykonane przez uczniów klasy 1 trafiły do osób, które w Dniu Babci i Dziadka nie mogły spotkać się ze swoimi wnuczętami. Są to podopieczni Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Konstantynowie Łódzkim. Produkcja kartek świątecznych ruszy w najbliższym czasie i mamy nadzieję, że sprawią one taką samą radość, jak przesłane wcześniej obrazki.

         Pomagajmy i uczmy pomagać. Jak ważna to rzecz dowodzą ostatnie wydarzenia na Ukrainie.

Beata Sarnecka

 

kiermasz-podsumowanie

 

kiermasz-podsumowanie1

 

 

 


#OliwiaHylaChallenge

Nominujemy :
Szkołe Podstawową w Koziegłowach

 

 

       

Uczniowie odwiedzają podopiecznych

Domu Sieniora Bożena w Siewierzu

 

      W okresie przedświątecznym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora Bożena w Siewierzu. Z tej okazji uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Ziai i p. Anny Gnacik przygotowali kolorowe kartki świąteczne z życzeniami oraz drobne upominki.

            Wizyta uczniów sprawiła seniorom ogromną radość. Wspólnie spędzony czas, wysłuchanie ciekawych wspomnień i doświadczeń starszych osób było bardzo wzruszające zarówno dla młodzieży, jak i dla seniorów. Udział w takich spotkaniach uczy tego, co w życiu ważne, czyli wrażliwości, cierpliwości i przede wszystkim umiejętności bezinteresownego dzielenia się swoim czasem.

            Z całego serca dziękujemy pensjonariuszom oraz opiekunom Domu Seniora Bożena w Siewierzu za ciepłe przyjęcie i mile spędzony czas

Opracował: Przemysław Merta