Aktywność Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

czerwiec 2022 r.

 

Aktywnosc SzSU czerwiec 2022r

 

   Samorząd Szkolny zorganizował akcję "Aktywna przerwa na świeżym powietrzu".

   Celem akcji było promowanie wśród uczniów bezpiecznej aktywności fizycznej, zapobieganiu nudzie, rozwijaniu kontaktów społecznych. W tym celu zaproponowano uczniom różne rodzaje zabaw podwórkowych: "KLASY", 'GUMA", KAMIEŃ, NOŻYCE, PAPIER", "BABA JAGA PATRZY", "KAPSLE", "KOLORY", "SKAKANKI", "SZCZUR" "WARCABY", "SZACHY" itp.

   Samorząd Szkolny zakupił również różne akcesoria, by uatrakcyjnić przerwy (hula hop, badmintony, rzutki).

 Do akcji włączyli się również rodzice. Państwo Magdalena i Dariusz Katolikowie zakupili farby i wspólnie z p. Justyną Pisarek, p. Olgą Stefuryn, p. Beatą Pawełek i p. Barbarą Stobiecką wymalowali pola do gier podwórkowych przed naszą szkołą.

W czerwcu przeprowadziliśmy również akcję promującą zdrowe odżywianie - "Pijemy kefiry owocowe".

Kefir jest dobrym źródłem witamin z grupy B: B1, B12 oraz kwasu foliowego, a także witaminy K i biotyny. Dostarcza także istotnych ilości wapnia i magnezu. W kefirze znajdują się aminokwasy, które wpływają pozytywnie na układ nerwowy i działają wyciszająco.

   Uczniowie przygotowali pyszne kefiry truskawkowe z miodem, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oczywiście nie obyło się bez pomocy rodziców (p. Sandry i Marcina Gnacików), którzy dostarczyli nam świeże truskawki.

Gorąco dziękujemy za pomoc w organizacji akcji.

 

 

 

 

 

 Obchody Narodowego Święta 3 Maja 2022 r

 

 

       W ramach obchodów 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości upamiętnienia tej daty. Wraz z mieszkańcami miasta i gminy Siewierz uczestniczyli w uroczystym pochodzie i mszy w intencji Ojczyzny. Następnie udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożyli kwiaty. Ania, Julia i Emil z klasy VIII godnie reprezentowali naszą szkołę. Dziękujemy.

Samorząd Szkolny

 

 obchody 3 maja

 

 

 

Słodka Środa

 

photo 2022-04-26 06-25-50

 

Kolejny raz w tym roku szkolnym Samorząd Szkolny zorganizował akcję "Słodka Środa." Przedsięwzięcie jak zwykle udało się dzięki wielu uczniom i ich rodzicom, którzy upiekli ciasta i babeczki, przyrządzili deserki, galaretki z bitą śmietaną itp.

Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak
i pracowników szkoły.

Dziękujemy za wsparcie i liczymy na dalszą współpracę.

 

 

 

Konkurs Wielkanocny - roztrzygnięcie

Ozdoby wielkanocne 1

   W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi , Samorząd Szkolny zorganizował konkurs pt. "Wielkanocne ozdoby świąteczne ". Napłynęły do nas piękne prace, które najpierw zostały ocenione, a następnie przekazane na Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Radę Rodziców, z którego dochód został przekazany na rzecz p. Marcina Masłyki.

Nagrody otrzymują:

I miejsce - Aleksandra Połeć kl.8, Magdalena Krawczyk kl.4

II miejsce - Lena Kurzeja kl.4, Adrian Pawełek kl.8, Szymon Pawełek kl.4

III miejsce - Maria Jędrzejewska kl. 5, Weronika Czekaj kl.5 , Fabian Wojdyła kl. 5

Wyróżnienia: Natalia Machura kl.5, Iga Łukasik kl.5 , Lena Krzykawska oraz Marcel Krzykawski z kl.3.

 

Gratulujemy uczestnikom. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

 

   W czwartek 31 marca 2022r. Samorząd Szkolny zaprosił uczniów do wzięcia udziału w akcji promującej spożywanie warzyw i owoców  pod postacią świeżo wyciskanych, smacznych i zdrowych soków. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Najpierw umyli dostarczone jabłka i marchew, a następnie je obrali. 

Soki 1

   Kolejnym etapem było wyciskanie soków oraz ich sprzedaż. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, zarówno w tych młodszych jak i starszych klasach. 

Soki 2

 

   Wszystkie soki zostały bardzo szybko sprzedane. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na dwa szczytne cele tj. Kiermasz Wielkanocny oraz Samorząd Szkolny.

Soki 3

 

  Za wsparcie naszej akcji szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców, bez których organizacja naszej akcji nie byłaby możliwa:

Państwu Elżbiecie i Januszowi Mazurkiewiczom

za jabłka i soki z firmy "Tłocznia u Mazurkiewiczów",

Państwu Edycie i Sławomirowi Czekajom

za marchew z firmy "Czekaj Sławomir. Firma usługowo- handlowa"

    Wyciskarek użyczyły: p. Hanna Wrocławska, p. Anna Machura, p. Katarzyna Machura, p. Małgorzata Ziaja.

 

Bardzo dziękujemy Wszystkim za okazaną pomoc!