Rozpoczecie roku szkolnego 20232025 ogloszeenie

 

 

 

Informujemy, że spotkanie rodziców 

uczniów klasy I szkoły podstawowej

(w roku szkolnym 2023/2024)

odbędzie się 28.08.2023r. o godz. 16.30.

 

 

 

 

Informacja przedszkole sierpien 2023

 

Black and Orange Minimalist Wedding Invitation 1

 

 

Informacja
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Żelisławicach informuje, że zebranie Rady Rodziców, które miało odbyć się 20.09. 2022r. odbędzie się w innym terminie.Informacja

 Prosimy rodziców o dokonywanie wpłat na ubezpieczenie dzieci do dnia  25.09.2022r.
 
 

UWAGA RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Żelisławicach zaprasza wszystkich rodziców dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2022/23 do Publicznego Przedszkola w Żelisławicach na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 września 2022 r. ( wtorek) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej ZSP w Żelisławicach.

                                                                                                                                    Ewa Stelmach


 

 

Sznowi Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią skieowanego do Państwa Listu Ministra Zdrowia i Ministra Edkacji i Nauki:

List Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji i Nauki

 

 

 

 roze

 

Wspomnienie o zmarłej nauczycielce naszej szkoły

ŚP Zofii Oparze

 

Kiedy w roku szkolnym 1967/68 przyszła do naszej szkoły, była młodą, energiczną osobą pełną zapału do pracy. Uczyła języka polskiego i historii. Była wychowawcą wielu klas. Budziła respekt i szacunek wśród uczniów i rodziców. Była wyrozumiała i cierpliwa. My darzyliśmy Ją zaufaniem. Razem z Zosią Oparą pracowaliśmy 24 lata. Będziemy Ją wspominać jako ciepłą, wspaniałą osobę.

Spoczywaj w pokoju.

Elżbieta i Jan Grefkowiczowie

 

 

 

 

Wiadomość o śmierci wieloletniej nauczycielki naszej szkoły ŚP Zofii Opary dotarła do mnie przed dniem Wszystkich Świętych, w czasie zadumy, refleksji, wspominania tych, którzy już odeszli, odwiedzania cmentarzy i grobów bliskich i znajomych. I jak każda taka wiadomość była przedwczesna, nie w porę.

Panią Zofię wspominam jako osobę niezwykle skromną, pracowitą, oddaną w pracy z dziećmi i młodzieżą, serdeczną, życzliwą, otwartą na kontakty z otoczeniem. Nie było w Pani Zofii niczego sztucznego, nienaturalnego, fałszywego. Pani Zofia szanowała i ceniła innych. Zasługiwała na szacunek i zewsząd go otrzymywała. Zabiegała o sprawy zwykłe, ale ważne. Wydobywała ze swych uczniów pokłady miłości do języka ojczystego, do literatury, poezji, poprawnej polszczyzny. Zaszczepiała miłość do kultury i uczyła jej odbioru. Była wychowawcą rzeszy młodych ludzi. Chętnie dzieliła się swoim doświadczeniem z nauczycielami rozpoczynającymi pracę w szkole. Była nauczycielem z powołania, pełnym pasji i zaangażowania.Była dobrym człowiekiem. Żyła skromnie, ale godnie, pięknie, w przyjaźni z innymi. Pozostawiła dłużników: wdzięcznych współpracowników, dzieci i młodzież oraz rodziców.

Oprócz pracy z dziećmi i młodzieżąw szkole, łączył nas czas dojazdu autobusem do pracy i droga przez wieś do szkoły. To był codzienny czas na rozmowy, zazwyczaj o pracy, często o nas samych, o życiu osobistym, o problemach i radościach. Po przejściu Pani Zofii na emeryturę nasze kontakty były już rzadkie, ale zawsze serdeczne.

Pani Zofia pozostanie w mojej pamięci. Niech spoczywa w pokoju!

Anna Pastwa

 

 

 

 

NEK