Warsztaty edukacyjno-wychowawcze dla uczniów klas I – III i przedszkolaków na temat bezpieczeństwa z udziałem policjanta.

W dniu 5 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się warsztaty edukacyjno-wychowawcze dla wychowanków grup przedszkolnych i klas młodszych z udziałem starszej sierżant  Pani Dagmary Mackiewicz  z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Spotkanie profilaktyczno-wychowawcze dla uczniów klas VI i VII z udziałem policjanta

W dniu 5 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się spotkanie profilaktyczno-wychowawcze z najstarszymi klasami naszej szkoły z udziałem policjantki.

Biesiada rodzinna pt. Jeszcze tego nie było, żeby jajko kurę uczyło

20 marca 2024 r. o godz. 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach odbyła się uroczystość z cyklu Rodzinne Biesiadowanie pod hasłem „ Jeszcze tego nie było, żeby jajko kurę uczyło”. To już piąte takie spotkanie w naszej szkole, które integruje społeczność szkolną i lokalne środowisko, ponieważ uczestniczą w nim rodziny wielopokoleniowe- uczniowie, rodzice, dziadkowie i babcie. Poprzednie imprezy odbywające się w latach 2014-2019 cieszyły się dużą popularnością i zapisały się na trwałe w tradycji i historii naszej szkoły.

Z Henrykiem Sienkiewiczem doświadczamy świata

14 grudnia 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach obchodzono święto szkoły z okazji jubileuszu 75-lecia powstania szkoły i 30-lecia nadania imienia.

Pierwsze wzmianki historyczne o placówce pochodzą z 1850 roku. Szkołę wybudowano w 1864 roku w środku wsi i był to drewniany budynek. 31 października nastąpił akt otwarcia nowego budynku szkoły w Żelisławicach, a 11 czerwca 1993 roku uroczyście nadano szkole imię patrona i od tego czasu nosi nazwę: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Żelisławicach.