SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 września 2024 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach wziął udział w corocznej akcji Sprzątania Świata.

W tym roku akcja prowadzona jest pod hasłem „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Dlaczego taka myśl przewodnia tegorocznej Akcji? Oto jak wynika z raportów przygotowywanych nieprzerwanie od 30 lat przez Fundację Nasza Ziemia. Wzięło w niej łącznie udział ponad 23 miliony uczestników, którzy posprzątali z natury ponad 45 milionów kilogramów śmieci! Zatem pomimo wzrostu świadomości, ciągle są tacy, którzy śmiecą w naturze, ale też jest ogromna rzesza tych, którzy sprzątają, pomagają troszczyć się   o Planetę, czy wspólnie z Fundacją wołają: natura to nie jest miejsce dla śmieci! Jednym słowem tak jak my, stoją na straży czystej Ziemi.

Uczniowie szkoły oczyszczali teren szkoły oraz wokół niej, parking przy szkole, ulicę Przyszłości, teren przy Kapliczce Zalassowskich oraz przy cmentarzu. Wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, która miała na celu zaangażowanie się szkolnej społeczności w posprzątanie najbliższego otoczenia z zalegających śmieci.

DZIĘKUJEMY!

Katarzyna Młynarska