Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to piękna tradycja, która z każdym rokiem łączy pokolenia uczniów i nauczycieli. To nie tylko inauguracja nowego etapu edukacyjnego, ale także moment refleksji nad tym, co przyniesie przyszłość. Wszyscy z nadzieją patrzą  w nadchodzące miesiące, gotowi na zdobywanie nowej wiedzy, przyjaźnie i wspólne przeżywanie szkolnych przygód. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, rodzicami czy nauczycielami, wszyscy możemy współtworzyć wyjątkową atmosferę, w której edukacja staje się pasjonującą podróżą.

2 września 2024 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach odbyła się uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz P. Dariusz Waluszczyk, ks. prob. parafii  pw. św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach Zbigniew Słowikowski, Radna Rady Miejskiej w  Siewierzu i Przewodnicząca Rady Rodziców P. Sylwia Gruszka wraz z Radą Rodziców, Sołtys Sołectwa Żelisławice P.  Bogusława Czapla, Sołtys Sołectwa Leśniaki P. Zofia Machura, Prezes Zarządu  PW Promag Spółka                            z o.o. P. Piotr Wosinek, Prezes OSP w Leśniakach Łukasz Rudy, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Leśniaki P. Joanna Nowak, emerytowani pracownicy oraz przyjaciele szkoły.

Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 10:30 w sali gimnastycznej, gdzie zebrali się uczniowie, którzy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie nowego etapu w ich edukacyjnej podróży. Uroczystość rozpoczęła  dyrektor szkoły, Pani Ewa Stelmach, która serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych i złożyła wszystkim życzenia wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów, które będą powodem do wspólnej  dumy.

Uczniowie klas pierwszych zostali szczególnie wyróżnieni, gdyż to dla nich był pierwszy dzień w szkole. Na scenie pojawili się mali absolwenci przedszkola, którzy z uśmiechami na twarzach odebrali symboliczne „pasowanie na ucznia”. Starsze koleżanki i koledzy przedstawili krótki występ, którym pożegnali mijające wakacje oraz złożyli hołd walczącym w obronie naszej ojczyzny podczas II wojny światowej.

W trakcie uroczystości głos zabrał również Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk, który w swoim wystąpieniu życzył całej społeczności szkolnej owocnego roku szkolnego oraz zaznaczył znaczenie edukacji w rozwoju lokalnej społeczności.

Po ceremonii uczniowie udali się do swoich klas, gdzie czekały już na nich przygotowane podręczniki. Dzieci z radością odkrywały swoje nowe miejsca w szkolnych ławkach, a rodzice z niekłamaną dumą obserwowali ich entuzjazm.

Tegoroczny start roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach  można uznać za udany.

Oprac. A. Buła