Aktualności

Warsztaty edukacyjno-wychowawcze dla uczniów klas I – III i przedszkolaków na temat bezpieczeństwa z udziałem policjanta.

Warsztaty edukacyjno-wychowawcze dla uczniów klas I – III i przedszkolaków na temat bezpieczeństwa z udziałem policjanta

 

          W dniu 5 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się warsztaty edukacyjno-wychowawcze dla wychowanków grup przedszkolnych i klas młodszych z udziałem starszej sierżant  Pani Dagmary Mackiewicz  z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

          Pani policjant w niezwykle atrakcyjny dla wychowanków sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych, przedstawiła dzieciom zagadnienia związane  z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, bezpieczną drogą do szkoły i bezpieczeństwem w  kontaktach  z nieznajomymi dorosłymi.

W czasie zabawy dzieci poruszały się po zainscenizowanej ulicy, przechodziły przez pasy, rozpoznawały podstawowe znaki drogowe  - wszystko to z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na drodze.

Na koniec dzieci miały możliwość  spotkania się ze „Smoczycą Klarą”, która opowiedziała im o zasadach bezpieczeństwa w relacjach z osobami dorosłymi.

 

Opracowała: Agnieszka Sieradzka – pedagog szkolna