I Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo – Pożarnicze powiatu będzińskiego.

W sobotę 17 lutego br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Będzinie I Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo – Pożarnicze powiatu będzińskiego. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem , czego dowodem były wypełnione po brzegi trybuny. Do zawodów zgłoszonych zostało 20 pięcioosobowych drużyn w tym 8 dziewczęcych i 12 chłopięcych do których zaliczane są również drużyny mieszane. Miasto i Gminę Siewierz reprezentowało 12 drużyn. Naszą MDP reprezentowało 5 drużyn.

Zawody rozgrywane były naprzemiennie na 2 przygotowanych torach. Każdy zawodnik miał do pokonania 4 dziesięciometrowe odcinki z przeszkodami. Na wynik końcowy drużyny składały się czasy uzyskane przez czterech najlepszych zawodników , uwzględniając punkty karne.

W kategorii drużyn dziewczęcych zajęliśmy 3 i 4 miejsce a w  kategorii drużyn chłopięcych 2 i 5.

Zawody powiatowe były również okazją do rozegrania zawodów w skali Gminy Siewierz.

W kategorii drużyn dziewczęcych zdobyliśmy 1 i 2 miejsce i w kategorii drużyn chłopięcych również 1 i 2 miejsce.

Zdobywcy 3 pierwszych miejsc w kategorii drużynowej i indywidualnej otrzymali puchary oraz medale, natomiast wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

opracowała : Jolanta Machura