Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

26 marca 2024 r. w  Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu  odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Gr. I - uczniowie szkół podstawowych klas I-IV, Gr. II - uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII oraz Gr. III - uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Do eliminacji powiatowych zgłoszono łącznie 44 uczestników, a wśród nich Mateusz Masłyka i Wiktoria Katolik , którzy godnie  reprezentowali naszą szkołę i drużynę.   Eliminacje powiatowe były nie tylko testem wiedzy z zakresu pożarnictwa, ale także okazją do wymiany doświadczeń i integracji młodzieży z różnych szkół i gmin powiatu będzińskiego. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania związane z procedurami i zasadami udzielania pierwszej pomocy, obsługą gaśnic, działaniem w sytuacjach awaryjnych oraz przepisami przeciwpożarowymi.

W I grupie wiekowej I miejsce zajął  Michał Masłyka , który będzie reprezentował powiat będziński na eliminacjach wojewódzkich.

W II grupie  wiekowej  – Wiktoria Katolik zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy wygranym. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

opracowała : Jolanta Machura